Rekordinio kyšio bylą atvertė nauji teisėjai

Lietuvos apeliacinis teismas ėmėsi iš esmės nagrinėti dėl didžiausio šalyje kyšio reikalavimo iškeltą baudžiamąją bylą. Atnaujinus įrodymų tyrimą, dėl uostamiestyje galimai įvykdyto plačiai nuskambėjusio nusikaltimo iškeltos bylos po pertraukos ėmėsi ir nauja teisėjų kolegija.

Klaipėdoje pradžią gavusi rekordinio kyšio byla Lietuvos apeliacinį teismą pasiekė prieš metus.

Į jį su skundu kreipėsi Kauno apygardos prokuratūros prokuroras. Tačiau valstybinį kaltinimą į savo rankas, remdamasi galiojančia tvarka, perėmė Generalinė prokuratūra.

Tai patikėta Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokurorui Gintarui Jasaičiui.

Nors teismas ir nusprendė atnaujinti įrodymų tyrimą, teisminis procesas stabtelėjo. Bylą nagrinėti paskirtos teisėjų kolegijos narys, Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas Algimantas Valantinas tapo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėju.

Naujai paskirtai teisėjų kolegijai teko iš naujo susipažinti su bylos medžiaga.

Po įvykusių kelių posėdžių pirmadienį nuspręsta ne tik atnaujinti įrodymų tyrimą.

Pasak Lietuvos apeliacinio teismo Teismų praktikos skyriaus vadovės Lauros Mickevičiūtės, kitų metų pradžioje teismas paskelbs sprendimą dėl garso ir vaizdo medžiagos ekspertizės skyrimo.

Prokuroro G. Jasaičio teigimu, tai teisminį procesą gali pailginti visu pusmečiu.

"Yra keli iš anksto suplanuoti posėdžiai. Esame įrodymų tyrimo stadijoje, tad baigiamųjų kalbų sakyti dar net nepradėjome. Jei bus skirta ekspertizė, galima pridėti papildomą pusmetį.

Baudžiamoji byla yra sudėtinga. Klaipėdos apygardos teismas galėjo iš esmės ir neįvertinti visų jos aplinkybių. Todėl ir sutinku su pozicija, kad pirmosios instancijos teismo sprendimas yra nepagrįstas ir neteisėtas. Manau, kad aukštesnės instancijos Lietuvos apeliaciniam teismui pavyks tai padaryti„, - “Vakarų ekspresui" sakė G.Jasaitis.

Vienas labiausiai patyrusių Generalinės prokuratūros prokurorų sieks, kad pajūrio teismo verdiktas būtų panaikintas, o juo išteisinti asmenys sulauktų pelnytos bausmės.

„Prašysiu, kad visi trys asmenys būtų pripažinti kaltais padarę visus jiems inkriminuojamus nusikaltimus“, - aiškiai teisėsaugos poziciją deklaravo išsamiai su byla susipažinęs G. Jasaitis.

Bankroto administravimo paslaugas teikiančios bendrovės „Valeksa“ uostamiesčio filialo direktorius Darius Daubaras kaltintas kyšininkavimu, dokumentų klastojimu, turto iššvaistymu ir piktnaudžiavimu.

Vilniaus advokatų kontoros „Karsten, Kraujalis ir partneriai“ advokatas Tomas Puzinas ir sostinės bendrovės „RR Management“ direktorius Andrejus Rybakovas - padėjimu reikalauti kyšio. Verslininkas dar kaltintas ir dokumentų klastojimu bei padėjimu švaistyti turtą.

Teisėsaugininkai įsitikinę, kad didžiausio šalyje kyšio reikalavę asmenys turi ne džiūgauti dėl išnešto sveiko kailio, o privalo savo kaltę išpirkti kalėdami ir sumokėdami pinigines baudas.

Su skundu į Lietuvos apeliacinį teismą kreipėsi ir nukentėjusiąja šioje byloje pripažinta bendrovė „Statega“. Ji prašo trijulei ne tik skirti prokuroro įvardytas bausmes.

Taip pat iš vyrų ir bendrovės „Valeksa“, D. Daubaro darbdavio, prisiteisti įmonei padarytą žalą - beveik 491 221 eurą.

Jau buvusį uostamiesčio verslo centro „Neapolis“ bankroto administratorių, valstybės tarnautojui prilyginamą D. Daubarą ir jam talkinusį T. Puziną STT agentai sučiupo 2013 metų kovo pabaigoje.

Įtarta, kad jie iš bendrovės „Statega“ (ji ir inicijavo „Neapolio“ bankrotą) vadovo už verslo centrą valdžiusios bankrutuojančios bendrovės beveik 9 mln. eurų kreditorinio reikalavimo teisme pripažinimą pareikalavo ir susitarė priimti per 1,6 mln. eurų neteisėtą atlygį.

Pasak pareigūnų, kyšio priėmimui maskuoti A. Rybakovo vadovaujama „RR Management“ specialiai įsteigė UAB „RR Finance Solutions“. Jei šis neteisėtas sandoris būtų įvykęs, pinigus būtų gavusi tik grupelė suinteresuotų asmenų.

D. Daubaras kaltintas, jog kyšio reikalavo už savo teisėtą veikimą, vilkindamas didžiausio bankrutuojančios bendrovės „Neapolis“ kreditoriaus „Statega“ kreditorinio reikalavimo pateikimą teismui tvirtinti.

Pradėjus ikiteisminį tyrimą ir D. Daubarą nušalinus nuo „Neapolio“ bankroto administratoriaus pareigų, teismas patvirtino visus „Stategos“ kreditorinius reikalavimus minėtai bankrutavusiai bendrovei.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder