Savo sugyventinės mažametę dukrą prievartavo net 5 metus

Savo lytinę aistrą vyras pradėjo tenkinti su sugyventinės dukterimi, kuriai tebuvo dešimt metų. Mergaitė seksualiai prievartauta ir savo namuose, ir pas giminaičius - ne mažiau 100 kartų. Jos mama iš pradžių tuo net negalėjo patikėti, pagalvojusi, kad dukra meluoja.

Šiaulių apygardos teismas apie 40 metų vyrą dėl mažametės seksualinio prievartavimo, nesunkaus sveikatos sutrikdymo paskyrė 6 metų laisvės atėmimo bausmę. Asociatyvi pixabay nuotr.

Negalėjo pasipriešinti

Šiaulių apygardos teismas apie 40 metų vyrą dėl mažametės seksualinio prievartavimo, nesunkaus sveikatos sutrikdymo paskyrė 6 metų laisvės atėmimo bausmę. Nukentėjusiajai priteista 20 tūkst. eurų žalai atlyginti.

Šis nuosprendis dar gali būti skundžiamas.

Neviešai bylą išnagrinėjęs teismas nustatė, kad anksčiau neteistas vyras nuo 2015 m. savo bute, išvykų pas giminaičius metu įvairiais būdais seksualiai prievartavo savo sugyventinės dukterį.

Tuomet mergaitei buvo vos 10 metų. Prievarta tęsėsi apie 5 metus, o nukentėjusioji prievartauta ne mažiau 100 kartų.

Bylos duomenimis, vyras mergaitę prievartavo pasinaudodamas jos bejėgiška būkle dėl jauno amžiaus, dėl ko nukentėjusioji negalėjo visiškai suprasti atliekamų seksualinių veiksmų ir jiems pasipriešinti.

Be to, buvo naudojamas fizinis smurtas prieš fiziškai silpnesnę nukentėjusiąją.

Gėdijosi papasakoti

Kaip informavo teismo atstovas Vytautas Jončas, kaltinamasis neprisipažino ir tikino, kad nukentėjusioji jį apkalba greičiausiai keršydama, kad pastarąją neva per griežtai prižiūrėjo, sugriovė planus. Vyro teigimu, pradėjus gyventi kartu su savo drauge jos duktė iš pradžių buvo priešiškai nusiteikusi, tačiau vėliau atslūgo.

Anot kaltinamojo, bandė rodyti tėviškus santykius, bet, jo žodžiais, sunkiai tai leidosi, nes esą mergaitė buvusi ganėtinai išlepusi, prisirišusi prie mamos. Kaltinamasis teigė, kad podukra rūpinosi, laisvalaikį leisdavo kartu visa šeima.

Pati nukentėjusioji tvirtino, kad su mamos draugu iš pradžių santykiai buvę geri, draugiški, tačiau, kai šis pradėjo kibti, jie susipyko.

Pasak mergaitės, kai vyras pradėdavęs prie jos lįsti, šaukdavo, kad šis baigtų tai daryti, kad tai nepatinka. Mamai apie ji nepasakojo, nes gėdijosi. Bet kartą telefonu parašė, kad vyras lenda prie jos kūno.

Iš pradžių nepatikėjo

Nukentėjusiosios mama teisme liudijo, kad iš pradžių negalėjusi patikėti tuo, ką išgirdo iš dukros, vis pagalvodavusi, kad tai gali būti melas ar kerštas, kol pagaliau suvokė, kad tai tiesa. Moteris kreipėsi į policiją, mergaitei prireikė psichologų pagalbos. Nukentėjusiosios mamos teigimu, dabar ji su tuo vyru nepalaiko jokių santykių.

Liudijusi geriausia nukentėjusiosios draugė sakė, kad mergaitė jai papasakojo, kad patėvis ją prievartauja. Teismo posėdyje ekspertė patvirtino, kad nukentėjusiosios parodymais galima tikėti -mergaitė davė parodymus labai išsamiai, pasakojo apie nevienkartinius epizodus ir kt.

Rizikuoja susidurti su sutrikimais

Kaip anksčiau „Vakaro žinioms" komentavo Mykolo Romerio universiteto Psichologijos instituto lektoriaus ir teisės psichologas Aleksandr Segal, patyrę seksualinį smurtą vaikai ateityje labai rizikuoja susidurti su psichiniais sutrikimais: „Mažai daliai nukentėjusiųjų tai praeina be pastebimų pasekmių, kiti gali neatsakingai elgtis su savo partneriu, nesugebėti užmegzti artimo ryšio su kitu žmogumi, gali pradėti smurtauti, neatsakingai seksualiai elgtis, susirgti psichinėmis ligomis, tokiomis kaip depresija, potrauminis streso sutrikimas ir kt.

Taip pat pasekmės gali praėjus dešimtims metų po įvykių".

Pasak specialisto, pasauliniai tyrimai rodo, kad kas trečia mergaitė ir kas devintas berniukas bent kartą iki pilnametystės yra patyrę kokią nors seksualinio smurto formą, o remiantis mūsų Statistikos departamento duomenimis gali pasirodyti, kad Lietuvoje seksualinio smurto prieš vaikus praktiškai nėra.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder