Sesers gaisre netekusiam vyrui pavyko išgelbėti tik mamą

Klaipėdos apskrities ugniagesiai skambina pavojaus varpais. Nors dar nepraėjo nė pusmetis, tačiau šiemet gaisruose jau žuvo tiek pat žmonių, kiek per visus praėjusius metus. Tragiškas gaisras Kretingos rajono padengę nušvietė ir praėjusį savaitgalį.

Per praėjusio savaitgalio tris paras (gegužės 5-7 d.) šalies ugniagesiai gelbėtojai vyko gesinti 155 gaisrų. Jose vienas žmogus žuvo, du buvo traumuoti.

Gyvybės pareikalavę ir du žmones sunkiai traumavęs gaisras įsiplieskė pačiame Kretingos rajono pakraštyje, visai šalia valstybinės sienos su Latvija, esančiame Laukžemės kaime.

Penktadienį, apie 22.59 val., užsidegė Vingio gatvėje stovintis individualus gyvenamasis namas, apie 192 kvadratinių metrų ploto.

Vadinamasis alytnamis - dviejų aukštų (pirmas aukštas gelžbetoninis, antras - skydinis), perdengimai gelžbetoniniai, stogas dvišlaitis, dengtas šiferiu.

Pamatę degantį namą, skubios pagalbos tarnybų ryšio telefono numeriu 112 puolė skambinti kaimynai. Į nelaimės vietą atvykus ugniagesiams, iš gyvenamojo namo veržėsi tiršti dūmai.

Apie 23.20 val. pirmoji gaisrininkų grandis su kvėpavimo organų apsaugos aparatais (KOAA) įėjo į pastatą. Po poros minučių virtuvėje rasta ir į lauką išnešta sąmonės netekusi moteris.

Ją dar bandyta gaivinti. Tačiau greitosios medicininės pagalbos brigada jau niekuo padėti negalėjo. Konstatuota 47 metų vietos gyventojos mirtis.

Kilus gaisrui, name buvo trys žmonės. Dar iki atskubant ugniagesiams, 52 metų vyras į lauką išnešė 84 metų moterį. Abu jie pabėgo nuo liepsnos, tačiau, apžiūrėjus medikams, dėl galimo apsinuodijimo smalkėmis greitosios nuvežti į ligoninę.

Medikų rankose atsidūrė, kaip įtariama, mirtinai dūmais apsinuodijusios moters mama ir jos brolis.

Apie 23.23 val. darbą pradėjo antra ugniagesių grandis. Namo pirmajame aukšte degė kambarys. Gaisro metu išdegė kambarys (apie 25 kv. m), sudegė lova, spinta ir kiti namų apyvokos daiktai. Aprūko visas pirmas aukštas.

Liepsna užgesinta gana greitai. Pats gaisras likviduotas apie 23.42 val.

Name autonominiai dūmų detektoriai neįrengti. Kretingos rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Ugniagesiai aiškinasi gaisro kilimo priežastį. Teigiama, kad nusikaltimas nepadarytas. Pirminiais duomenimis, jis įsiplieskė dėl neatsargaus namo gyventojų elgesio.

Nuo metų pradžios Klaipėdos apskrityje kilusiuose gaisruose jau žuvo aštuoni žmonės. Lygiai tiek pat, kiek ir per visus praėjusius metus.

"Labai daug skaudžių nelaimių įvyksta dėl pačių žmonių neatsargumo.

Net apie 80 procentų gaisrų, kurie pareikalauja žmonių gyvybių ar jie būna traumuoti, kyla dėl neatsargaus ir neatsakingo elgesio - rūkymo, be priežiūros paliktų atviros ugnies šaltinių, tokių kaip degančios žvakės, gaminamo maisto„, - “Vakarų ekspresui" sakė Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovė Aurelija Maslauskienė.

Ne ką geresnė situacija yra ir visoje Lietuvoje. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento teigimu, per keturis pirmuosius šių metų mėnesius gaisruose žuvo 41 gyventojas, o 54 gyventojai patyrė įvairias traumas.

Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, gaisruose šiemet žuvo septyniais žmonėmis daugiau.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder