Ugniagesiai gelbėtojai mini Šv. Florijono dieną

Šiemet ugniagesiai gelbėtojai eismo įvykiuose išlaisvino 84 nukentėjusius

Kiekvieną parą Lietuvos ugniagesiams gelbėtojams tenka traukti iš suknežintų automobilių nukentėjusiuosius.

Štai ir vakar, liepos 20 d., 11.37 val. Telšių rajone, Degaičių seniūnijoje, Degaičių kaime apsivertė krovininis automobilis su puspriekabe, jo vairuotojas įstrigo automobilio kabinoje. Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai gelbėtojai  hidraulinėmis žirklėmis iškirpo langą, išlaisvino  vairuotoją ir perdavė jį medikų apžiūrai.

Vien tik per praėjusią parą ugniagesiai gelbėtojai atliko 44 gelbėjimo darbus, iš jų 9 – eismo įvykiuose.  

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis šiemet ugniagesiams gelbėtojams teko atlikti jau 872 gelbėjimo darbus transporto avarijose (pernai per tą patį laikotarpį – 849).

Avarijų metu, panaudoję specialiąją gelbėjimo įrangą, iš sudaužytų automobilių jie išlaisvino 84 nukentėjusius asmenis ir ištraukė 18 žuvusiųjų.

Daugiausia tokių gelbėjimo darbų atlikta Kauno (190) ir Klaipėdos (166) apskrityse.

Statistikos duomenimis, šiemet daugiausia gelbėjimo darbų ugniagesiai gelbėtojai  dėl transporto avarijų sulaukė pirmaisiais žiemos ir vasaros mėnesiais – sausį (172 darbai) ir birželį (145 darbai). Kitais metų mėnesiais iškvietimai taip pat perkopia per 100.

Ugniagesiai gelbėtojai, stebėdami tokias tendencijas, perspėja vairuotojus saugiai ir atsakingai vairuoti, pastebėjus kelyje nelaimę, nepravažiuoti pro šalį, o nedelsiant skambinti  skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder