Staigmena Pravieniškėse: kalinys žarnyne slėpė tikrą lobį, dėl kurio prižiūrėtojams prireikė kantrybės

(6)

Prieš tai 15 kartų už galybę vagysčių, plėšimų, telefoninių sukčiavimų, narkotikų platinimą ir sunkų sužalojimą teistas nusikaltėlis Alvaras Stašinskas Pravieniškių pataisos namų prižiūrėtojams pateikė tikrą šventinį siurprizą, kai paaiškėjo, kad kalinys žarnyne slepia telefoną su dviem SIM kortelėmis, paketą su heroinu ir dar vieną paketą su sintetiniais kanabinoidais.
 

Pataisos namuose sunkiai prieinami dalykai – telefonas ir narkotinės medžiagos – bet kuriam kaliniui yra tikras lobis, nes suteikia galimybę bendrauti su išoriniu pasauliu, svaigintis ir iškeisti narkotikus į pinigus.

Tačiau A. Stašinskui toks turtas tik užtraukė 16-ąjį teistumą.

Prieš tai ne kartą pasižymėjęs nusikaltėlis Pravieniškių pataisos namų pareigūnams kiek netikėtai įkliuvo paskutinę 2020 m. dieną, prižiūrėtojams surengus neplanuotą kratą.

Metalo ieškikliu betikrinant A. Stašinską paaiškėjo, kad kalinys greičiausiai kažką slepia išangėje. Nusikaltėlis iš pradžių nenorėjo pareigūnams prisipažinti, kad turi draudžiamų daiktų, ir tikino, kad metalo ieškiklis greičiausiai reaguoja į adatą, likusią po nesenos operacijos.

Tačiau prižiūrėtojai buvo apdairūs ir ėmė stebėti kalinį, kad šis nesugalvotų nemačiomis išsitraukti slepiamų daiktų ir jų perslėpti.

Tarp A. Stašinsko ir dviejų prižiūrėtojų užvirė savotiškos kantrybės ir ištvermės varžybos – ar prižiūrėtojai pirmieji numos ranka į įtartiną kalinį, ar galiausiai šis nusileis ir prisipažins, ką slepia.

Pirmiau trūko kalinio kantrybė – pareigūnų palydėtas į tualetą, jis išsituštino ir pateikė pareigūnams staigmeną: paaiškėjo, kad žarnyne vyras slėpė supakuotą mobilųjį telefoną su dviem SIM kortelėmis, paketėlį, kuriame buvo 0,3 gramo baltų miltelių su sintetiniais kanabinoidais ir kitą paketėlį, kuriame buvo apie ketvirtis gramo su kitomis medžiagomis sumaišyto heroino.

Už telefono laikymą A. Stašinskui grėsė tik drausminė nuobauda, o už narkotikus – baudžiamoji byla, kurią neseniai išnagrinėjo teismas.

Priėmus nuosprendį ir paaiškėjo kurioziškos kalinio kantrybės ir ištvermės varžybos su prižiūrėtojais.

Nuolatinė slėptuvė Baudžiamojon atsakomybėn patrauktas A. Stašinskas pripažino, kad ne tik slėpė žarnyne kelių rūšių narkotikus, bet ir pats patikros metu buvo apsvaigęs nuo kanapių.

Tačiau kalinio parodymai – gan prieštaringi: vyras tai aiškino, kad narkotines medžiagas jau turėjo su savimi, kai prižiūrėtojams kilo įtarimų dėl jo apsvaigimo, tai tikino, kad rado minėtus narkotikus laikinojo sulaikymo kameroje.

Kalinys teigė, kad iš pradžių svarstė, ar nevertėtų turimų narkotinių medžiagų praryti, užuot slėpus išangėje, tačiau pabijojo – paskaičiavo, kad narkotinių medžiagų nėra mažai, įvykus kokiam nesklandumui ir plyšus paketėliams jo organizmas gali ir neatlaikyti.

Anot A. Stašinsko, narkotines medžiagas jis sugalvojo slėpti ten, kur slėpė ir mobilųjį telefoną.

Kaip galima suprasti iš nuteistojo parodymų, žarnynas buvo tarsi nuolatinė jo slėptuvė, kurioje prireikus slėpdavo ir telefoną, ir kitus vertingus daiktus.

Nešvarus darbas Parodymus apie šią neskaniai kvepiančią istoriją teko duoti ir dviem Pravieniškių pataisos namų darbuotojams, kuriems su savo gėrybėmis įkliuvo A. Stašinskas.

Anot prižiūrėtojų, 2020 m. gruodžio 31 d. tarp 8–9 val. ryto viename nuteistųjų būryje buvo atliekama neplaninė krata, kurios metu šio būrio nuteistieji taip pat buvo išvesti visuminei apžiūrai.

Pastarosios apžiūros metu metalo ieškiklis suveikė ties A. Stašinsko sėdmenų sritimi. Kalinys gynėsi, kad esą nieko neslepia, ieškiklis reaguoja tik į adatą, likusią po operacijos, tačiau prižiūrėtojams kilo įtarimas, todėl A. Stašinskas buvo palydėtas į budėtojų dalį ir ten imtas stebėti. Kantrybės nusikaltėliui užteko maždaug tris valandas.

Apie pietus A. Stašinskas galiausiai prisipažino, kad slepia žarnyne draudžiamus daiktus.

Kalinys buvo palydėtas iki bendro naudojimo unitazo ir, prižiūrint pareigūnams, kad negalėtų nieko paslėpti, išsituštino.

Pareigūnams teko nemalonus darbas – po A. Stašinsko unitaze liko išmatomis apteptas paketas, kurį teko nuvalyti. Jį išardžius rastas jau minėtas telefonas su dviem SIM kortelėmis ir du paketai su narkotikais.

Anot prižiūrėtojų, A. Stašinskas tikrai nebūtų galėjęs praryti šio paketo, nors kalinys ikiteisminio tyrimo metu ir bandė įtikinti tokia versija.

Tačiau pareigūnai pripažino, kad mobiliojo telefono būta labai mažo, tad paslėpti jį žarnyne nebuvo sunku. Į laisvę – kitame dešimtmetyje

Po incidento A. Stašinskas galiausiai buvo iškeltas iš Pravieniškių ir perkeltas į Vilniaus pataisos namus.

Už daugybę nusikaltimų, tarp kurių – ir keletas sunkių, nuteistas kalinys už grotų turėtų praleisti dar keliolika metų, prieš pastarąją bylą jo išėjimas į laisvę buvo numatytas tik 2034 m. kovą.

Tačiau dabar aiškėja, kad į laisvę užkietėjęs nusikaltėlis turėtų išeiti dar vėliau – 2035 m.

Bylą dėl disponavimo narkotinėmis medžiagomis išnagrinėjęs Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmų teisėjas Arūnas Purvainis skyrė A. Stašinskui dar 11 mėnesių laisvės atėmimo.

Iš viso kaliniui skirta laisvės atėmimo bausmė viršija 16 metų. A. Stašinsko negelbėjo net tai, kad savo kaltę pripažino, nors įprastai toks pripažinimas ir nuoširdi atgaila suteikia galimybę skirtą bausmę sumažinti trečdaliu.

Anot teisėjo A. Purvainio, prisipažinimas negali būti formalus, jis turi būti nuoširdus, o A. Stašinskas nuolat keitė parodymus, jie yra prieštaringi, todėl negalima jų laikyti nuoširdžiais ir sąžiningais.
 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder