Supykęs ant mamos, mirtiną pyktį išliejo ant močiutės

Makabrišką nusikaltimą įvykdęs ir žmogžudžiu tapęs jaunas klaipėdietis bausmės atlikimo įkalinimo įstaigoje išvengė. Močiutei gyvybę daugiau nei šimtu peilio dūrių atėmęs vyras pripažintas nepakaltinamu ir bus gydomas psichiatrijos ligoninėje.

Šiandien, sausio 10 d., Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, iškeltoje dėl labai sunkaus ir labai kraupaus nusikaltimo.

Ant teisiamųjų suolo sėdęs jaunas vyras kaltinamas nužudęs savo šeimos narį.

Trisdešimtmetis pripažintas kaltu padaręs šį nusikaltimą, tačiau griežtos bausmės atlikimo įkalinimo įstaigoje išvengė.

Teismas klaipėdietį pripažino nepakaltinamu ir taikė jam priverčiamąją medicinos priemonę - stacionarinį stebėjimą sustiprinto stebėjimo sąlygomis specializuotoje psichikos sveikatos priežiūros įstaigoje.

Nuteistasis bus laikomas Rokiškio psichiatrijos ligoninėje. Vyras joje atsidūrė iš karto po padaryto nusikaltimo.

Klaipėdos apygardos teismas praėjusiųjų metų lapkričio 24 d. nutartimi klaipėdiečiui pratęstą procesinę prievartos priemonę - jo perkėlimą į Rokiškio psichiatrijos ligoninę - pratęsė iki šiandien paskelbtos nutarties įsiteisėjimo.

Pirmosios instancijos teismo nutartis per dvidešimt dienų apeliaciniu skundu gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui.

Labai žiaurus nusikaltimas uostamiestyje įvykdytas praėjusiųjų metų gegužės 26 d. Ryte, apie 9.40 val., viename pietinėje miesto dalyje stovinčiame daugiabutyje rasta sunkiai sužalotas 84 metų moteris.

Vėliau ekspertai senolės kūne suskaičiavo net 129 durtines-pjautines žaizdas. Nusikaltėlis peiliu badė į įvairiais kūno vietas, net galvą.

Tačiau labai sunkiai sužalota moteris mirė ne iš karto. Greitosios medicininės pagalbos brigada ją nugabeno į ligoninę, bet medikai jau buvo bejėgiai. Nukentėjusiosios gyvybė užgeso tą pačią dieną, po penkių valandų.

Įtariamąjį policininkai sulaikė nusikaltimo vietoje. Įvertinus psichinę būklę, jis uždarytas į gydymo įstaigą.

Paaiškėjo, kad močiutę nužudė jos anūkas. Vyras jau nuo pat gimimo turėjo sveiktos problemų.

Nusikaltimas įvykdytas bute, kuriame jis gyveno kartu su tėvais ir močiute.

„Vakarų ekspreso“ duomenimis, lemtingos dienos rytą jaunas vyras labai susipyko su mama. Tačiau prieš ją rankos pakelti neišdrįso.

Tėvams trumpam išėjus į parduotuvę, klaipėdietis griebė peilį ir visą susikaupusią agresiją išliejo prieš pasipriešinti negalėjusią močiutę.

Iš parduotuvės netrukus grįžę tėvai namuose išvydo kraupų vaizdą.

Per mėnesį Klaipėdos apygardos teismas nepakaltinamu pripažino ir priverčiamąją medicinos priemonę (stacionarinį stebėjimą sustiprinto stebėjimo sąlygomis specializuotoje psichikos sveikatos priežiūros įstaigoje) pritaikė jau antram klaipėdiečiui.

Praėjusiųjų metų pabaigoje tokį nuosprendį išgirdo prieš kaimyną peilį pakėlęs 52 metų vyras. Nuo jo rankos vos nežuvęs jaunas pedagogas ne tik visą likusį gyvenimą prisimins išgyventą košmarą, bet ir neramiai skaičiuos laiką, kada neadekvatus vyras iš gydymo įstaigos bus paleistas į laisvę ir vėl apsigyvens šalia.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder