Šūviais pasibaigęs konfliktas dėl kaukės: byla keliauja į teismą

Pernai visuomenės sukrėtė šūviai Vilniuje į parduotuvės apsaugininką, kuris pareiškė pastabą pirkėjui dėl nedėvimos apsauginės kaukės. Įtariamasis buvo iškart sulaikytas. Dabar šaulys stos prieš teismą.

Kaip pranešė Vilniaus apskrities policija, ikiteisminis tyrimas dėl šūvių Vilniuje, prie L. Asanavičiūtės gatvėje esančios parduotuvės „Rimi Vaivorykštė", perduotas teismui. Kriminalistai apklausė daugybę liudytojų, taip pat paskyrė daugybę ekspertizių.

Konfliktas tarp 38 metų apsaugos darbuotojo ir 42 metų lankytojo kilo dėl nedėvimos apsauginės kaukės 2021 m. spalio 19 d.

Tuo metu kaukių dėvėjimas buvo privalomas.

Bylos duomenimis, įpykęs lankytojas po jam pareikštos pastabos sumušė apsaugininką.

Pastarajam bandant mušeiką sulaikyti šis lauke, prie parduotuvės, šovė į saugos tarnybos „Grifs AG" darbuotojo kojas iš neteisėtai turėto pistoleto „Glock".

Šio nusikaltimo padarymu įtariamas vilnietis sulaikytas įvykio vietoje.

Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas paskyrė jam griežčiausią kardomąją priemonę - suėmimą.

Sužeistas vyras buvo pristatytas į ligoninę, vėliau jam nustatytas sunkus sveikatos sutrikdymas. Kaip tuomet „Vakaro žinioms" sakė saugos tarnybos „Grifs AG" atstovė Rūta Juodeikė, tai pirmas atvejis įmonės istorijoje, kai prieš apsaugos darbuotoją panaudotas šaunamasis ginklas.

Sukrėsti buvo ir parduotuvės darbuotojai. Kitą dieną jos apsauga buvo sustiprinta.

Anuomet Lietuvoje parduotuvių apsaugininkai dažnai konfliktavo dėl COVID-19 pandemijai valdyti skirtų reikalavimų nesilaikymo - ypač po galimybių paso įvedimo.

Nevaldantys emocijų pirkėjai juos įžeidinėdavo ir apstumdydavo.

Ekspertų pastebėjimu, drakoniškos pandemijos valdymo priemonės gąsdinančią mūsų visuomenės priešpriešą sparčiai augino - įtampa ore tvyrojo kaip sunkus debesis.

Po nuskambėjusių šūvių buvo net keliamas klausimas - gal sulaukėme lietuviškojo breiviko situacijos?

respublika.lt

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder