Tarp prekybos žmonėmis „lyderių“ ir Mažeikiai (1)

Daugiausia lietuvių, tapusių prekybos žmonėmis aukomis, yra iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Mažeikių, Zarasų ir Šalčininkų. Vidaus reikalų ministrė, pristatydama kovos su prekyba žmonėmis situaciją Lietuvoje teigė, kad nerimą kelia tiek mažėjantis ikiteisminių tyrimų skaičius, tiek formalus savivaldos požiūris į prekybos žmonėmis prevenciją, skelbia portalas LRT.lt .

 

Pasak vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, prekybos žmonėmis aukos dažniausiai išnaudojamos priverstiniam darbui, seksualiniam išnaudojimui bei priverstinėms santuokoms.

„Reikia pažymėti, kad dažniausiai tie žmonės yra įtraukiami į šitas veiklas pasinaudojant jų pažeidžiamumu ir apgaule.

Tai yra jauni asmenys, dažniausiai nuo 21 iki 30 metų.

Yra nauja tendencija, kad nemaža dalis žmonių yra išnaudojami ir Lietuvoje“, – dėstė ministrė.

„Mums reikėtų paprašyti iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) detalesnės informacijos apie tai, kaip tie pinigai buvo išskirstyti, kiek konkrečiai buvo skiriama pinigų vienam nukentėjusiam asmeniui“, – sakė A. Bilotaitė.

Taip pat yra savivaldos lygmuo ir čia neramina tai, kad tik 21 iš 60 savivaldybių yra savivaldybių kovos su prekybos žmonėmis koordinavimo komisijos. Pakankamai formaliai žiūrima“, – sakė ji.

„Mūsų siūlymai, pirmiausia, yra išsiaiškinti, kodėl mažėja ikiteisminių tyrimų skaičius, nors, kaip matome, Europos Sąjungoje tas skaičius didėja.

Turime kaupti ir skelbti prevencines priemones vienoje paskyroje, užtikrinti efektyvesnį savivaldybių veiklos koordinavimą, tobulinti specialistų kompetencijas. Labai svarbu švietimas, kuris būtų orientuotas į pažeidžiamiausias grupes“, – Vyriausybės pasitarime kalbėjo A. Bilotaitė.

2016 metų nutarimas įpareigoja vidaus reikalų ministrą kasmet pateikti kovos su prekyba žmonėmis Lietuvoje situacijos apžvalgą, - rašo portalas LRT.lt.

 

Merginos pačios parsiduoda kaip prostitutės, nes tingi dirbti ir mokytis
Gediminas, 2021-04-12 17:29
Sidebar placeholder