Vytautas Landsbergis. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Teisiami devyni pinigus iš Vytauto Landsbergio fondo pasisavinę asmenys

(8)

Kauno apylinkės teisme nagrinėjama byla dėl apgaule užvaldytų Vytauto Landsbergio vardo paramos fondo lėšų, joje kaltinamaisiais dėl sukčiavimo yra devyni asmenys. 

Kaip trečiadienį pranešė Kauno apylinkės teismas, asmenys kaltinami, jog veikę bendrininkų grupėje ir turėdami vieningą tikslą pasisavinti svetimą turtą, užvaldė fondui priklausančius 25,6 tūkst. eurų.

Bylos duomenimis, vienas iš kaltinamųjų, atlikinėdamas laisvės atėmimo bausmę įkalinimo įstaigoje, 2020 metų pradžioje susisiekė su fondo atstove, melagingai prisistatė policijos pareigūnu ir pranešė apie esą piktavalių bandymus prisijungti prie fondo banko sąskaitos, o tada paprašė suteikti prisijungimo prie elektroninės bankininkystės duomenis.

Teismas BNS patvirtino, jog byloje minimas V. Landsbergio vardo paramos fondas.

Kaltinamasis R. P., melagingai pristatęs pareigūnu ir neteisėtai įgijęs fondo elektroninės bankininkystės duomenis, atliko septynis bankinius pavedimus į skirtingų asmenų sąskaitas, kurių bendra suma – 25,6 tūkst. eurų.

Kiti bylos kaltinamieji, turėdami tikslą užvaldyti svetimas lėšas, organizavo pinigų išgryninimą arba tolimesnį jų pervedimą per trečiuosius asmenis, nieko nežinančius apie vykdomą nusikalstamą veiką.

Dalis kaltinamųjų savo kaltę dėl jiems inkriminuojamų veikų pripažįsta, kita dalis – ne. Visiems devyniems asmenims pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo.

R. P., kuris praeityje jau yra teistas 33 kartus, kaltinimai pareikšti ir dėl neteisėto disponavimo elektronine mokėjimo priemone arba jos duomenimis, neteisėto elektroninės mokėjimo priemonės ar jos duomenų panaudojimo, neteisėto elektroninių duomenų perėmimo ir panaudojimo bei valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens vardo pasisavinimo.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder