Seimas patvirtino kitų metų „Sodros“ biudžetą: didės pensijos, vaiko pinigai
Teismas paskelbė sprendimą dėl beveik 40 mln. Eur kariuomenės pirkimo

Gegužės 12 d. Lietuvos apeliacinis teismas panaikino Lietuvos kariuomenės sprendimą, kuriuokonkurso nugalėtojomis buvo paskelbtos bendrovės „Uudenkaupungin Työvene“ ir „Telesilta“ ─jos už beveik 40 mln. Eur įsipareigojo kariuomenei pastatyti bei įrengti teršalų likvidavimo ir gelbėjimo laivą.

Teismas pripažino, kad laimėtoju paskelbtas pasiūlymas neatitiko pirkimo sąlygų reikalavimų, tad ir nugalėtoju jis būti negali. Į teismą su ieškiniu dėl šio konkurso kreipėsi bendrovė „Vakarų Baltijos laivų statykla“.

„Mūsų manymu, Lietuvos apeliacinioteismosprendimas yra kokybiškas tiek faktinių aplinkybių vertinimo, tiek teisinio pagrindimo prasme. Džiaugiamės, kad buvo išgirsti svarbūs argumentai ir nors ne visi mūsų prašymai buvo patenkinti, patį sprendimą vertiname kaip gerai motyvuotą ir teisingą. 

Esame patenkinti profesionaliu Lietuvos teismų sistemos darbu. Dabar laukiamežinių dėl tolimesnės konkurso eigos“, ─ sako„Vakarų laivų gamyklos“ įmonių grupės, kuriai priklauso ir VBLS, generalinis direktorius Arnoldas Šileika.

Praėjusių metų lapkričio mėnesį buvo paskelbta, kad naujo teršalų likvidavimo ir gelbėjimo laivo konkursą laimėjo Suomijos bendrovės „Uudenkaupungin Työvene“ ir „Telesilta“. VBLS įsitikinimu, suomiųsiūlomas laivas neatitikopirkimo sąlygų reikalavimų ir todėl siūlymasturėjo būti atmestas.

Vasario pabaigoje Vilniaus apygardos teismas VBLS ieškinįatmetė, tačiau po dviejų su puse mėnesio paskelbtas Lietuvos apeliacinio teismo sprendimas jau buvo palankus. Šį sprendimą dar galima skųsti kasacine tvarka.

Anksčiau nerimą dėl trūkumų Suomijos bendrovių pasiūlyme buvo išreiškusios Lietuvos laivų savininkų, Lietuvos jūros krovos kompanijųirLietuvos laivų statytojų bei remontininkų asociacijos.

Sidebar placeholder