Temidės verdiktas skandinavams skirto "užkonservuoto" kokaino byloje: pagarsėjęs Virgilijus Valys nuosprendžio laukė beveik šešerius metus

(3)

Su garsiosiomis teisėjų korupcijos ir jaunos uostamiesčio medikės nužudymo bylomis susijusiam Klaipėdos rajono gyventojui, praeityje ne kartą teistam Virgilijui Valiui šiandien teismas skyrė 11 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Kone pusę jos vyras jau atliko būdamas suimtas.

Šiandien (vasario 3 d.) Šiaulių apygardos teismas paskelbė nuosprendžius 47 tomų baudžiamojoje byloje, iškeltoje dėl neteisėto, bendrininkų grupėje, disponavimo labai dideliu kiekiu narkotinių medžiagų turint tikslą jas platinti.

Juos išklausė trys vyrai. Klaipėdos rajono gyventojas 47 metų V. Valius ir 48 metų kaunietis Nerijus Mikelionis laisvės neteko 11 metų ir 6 mėnesiams.

33 metų kaunietis Gintautas Bieliauskas nuteistas kalėti 10 metų ir 6 mėnesius.

Nusikaltimas padarytas 2017 metais. Maždaug kovo-balandžio mėnesį 47 metų V. Valius vienoje degalinės kavinėje susitiko su trimis vyrais ir susitarė už 50 tūkstančių eurų nupirkti 1033,28 gramo kokaino, kuris turėjo būti platinamas Skandinavijoje.

Sutarta, kad 10 tūkst. eurų V. Valius sumokės pardavimo metu, likusius 40 tūkst. eurų - po kokaino realizavimo.

Balandį konspiracijos tikslais pasiskolinta mašina V. Valius atvyko į Kauną. Vieno prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelėje susitiko su 48 metų N. Mikelioniu ir už 10 tūkst. eurų iš pastarojo nupirko šešias uždarytas konservų dėžutes su jose paslėptais narkotikais.

Juos V. Valius parsigabeno į Klaipėdos rajone esantį savo gyvenamąjį namą.

Kokainą V. Valius iš pradžių paslėpė žemės sklype, o po to ir namo garaže.

Narkotikus ten laikė, kol juos per kratą 2017 metų gegužės 6-osios vakarą rado ir paėmė policijos pareigūnai.

Kvaišalus Lietuvoje laikė ir specialiu įrenginiu "užkonservavo" N. Mikelionis ir 33 metų G. Bieliauskas.

V. Valius tikino jam inkriminuojamo nusikaltimo nepadaręs ir paprašė jį išteisinti.

N. Mikelionis ir G. Bieliauskas savo kaltės taip pat nepripažino ir paprašė juos išteisinti.

V. Valius už grotų laikomas suimtas jau ketverius metus. Pirmą kartą suimtas radus narkotikus 2017 metais, paskui griežčiausia kardomoji priemonė pakeista į švelnesnę.

Dar kartą vyras suimtas 2019 metų vasarį, tiriant didžiulį rezonansą sukėlusią bylą dėl galimos korupcijos teisinėje sistemoje.

Kitoje byloje V. Valius dar yra teisiamas ir su buvusiais advokatais, prokurorais bei policininkais, įtariant, kad jų padedamas galėjo bandyti išvengti atsakomybės už savo galbūt padarytus nusikaltimus.

Ši didelės apimties (40 tomų) baudžiamoji byla susijusi su plačiai nuskambėjusiu nusikaltimu. 2008 m. vasarą Klaipėdoje rasta savo bute nužudyta 33 metų moteris. Lemtingąją naktį pas ją lankėsi V. Valius ir jo pažįstamas Edmundas Montvydas.

Po nužudymo abu įtariamieji nuo teisėsaugos pareigūnų pasislėpė. V. Valius sulaikytas po kelių savaičių. Jis tikino, kad prieš moterį smurtą naudojo E. Montvydas.

Pastarasis po dvejų metų įkliuvo Jungtinėje Karalystėje. Jis davė priešingus parodymus. Neva moterį mušė V. Valius.

Praėjus trumpam laikui E. Montvydas be jokios aiškios priežasties savo parodymus kardinaliai pakeitė ir prisipažino nužudęs klaipėdietę.

Ikiteisminis tyrimas V. Valiaus atžvilgiu dėl nužudymo nutrauktas. Vyras teistas tik dėl velionės bute buvusių daiktų vagystės, nepranešimo apie nusikaltimą ir jį padariusio asmens slėpimo.

2014 metų rudenį Klaipėdos apygardos teismas E. Montvydą už nužudymą nuteisė, o V. Valių išteisino.

Tuo ši istorija nesibaigė. Tiriant 2017 m. V. Valiaus galimai padarytą sunkų nusikaltimą, pradėtas atskiras ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimo ir trukdymo tyrimui.

Jo metu surinkti faktiniai duomenys leido įtarti, kad E. Montvydas parodymus dėl moters nužudymo pakeitė ne savo noru, o patyręs fizinį ir psichologinį smurtą.

Teigiama, kad būdamas suimtas V. Valius galėjo svarstyti pabėgimo planus bei kaip paveikti vykstantį teisminį procesą.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder