Sulaikė vyrą, vežusį apie 100 litrų galimai naminės degtinės

Trys vyrai bus teisiami dėl sodyboje gamintų kvaišalų ir kitų nusikaltimų

Klaipėdos apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje trys Kauno bei Šilutės rajono gyventojai kaltinami tuo, jog veikdami organizuotoje grupėje neteisėtai disponavo labai dideliu kiekiu psichotropinės medžiagos bei psichotropinių medžiagų pirmtaku (prekusoriumi).

Dviems iš jų – Kaune gyvenantiems vyrams – kaltinimai pareikšti ir dėl neteisėto disponavimo psichotropine medžiaga turint tikslą ją platinti.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, o jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaltinamieji, norėdami pasigaminti psichotropinės medžiagos metamfetamino, praėjusių metų rugpjūtį galimai įsigijo šių kvaišalų gamyboje naudojamas chemines medžiagas bei priemones.

Surinkta duomenų, kad trijulė visą šiai neteisėtai veiklai reikalingą inventorių atsigabeno į vienam jų priklausančią nuošalią sodybą Šilutės rajone. Tyrimo duomenimis, kaltinamieji šioje sodyboje iš viso galėjo pagaminti beveik 16 kilogramų metamfetamino.

Atlikus detalų sodybos patikrinimą, buvo rastas ir labai didelis kiekis – daugiau nei 1 kilogramas – I-os kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtako (prekursoriaus) 1-fenil-2-propanono (sinonimai: fenilacetonas, BMK).

Tęsiant tyrimą, kaltinamųjų namuose ir kitose vietose buvo atliktos kratos. Vieno kaltinamųjų darbovietėje bei garaže rastos įvairios talpos su įtartinais skysčiais. Nustatyta, kad bendrai šiose talpose buvo daugiau nei 900 gramų narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtako (prekursoriaus) ir labai didelis kiekis – beveik 100 gramų – metamfetamino.

Tyrimo metu taip pat surinkta duomenų, kad du šios organizuotos grupės nariai neteisėtai įgijo ir vieno jų namuose Kaune laikė daugiau nei pusę kilogramo geltonos spalvos miltelių, kurių sudėtyje rasta metamfetamino.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas neteisėtai gamino, perdirbo, įgijo, laikė, pardavė ar kitaip platino labai didelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų, numato laisvės atėmimą nuo 10 iki 15 metų. Tas, kas neteisėtai įgijo ir laikė didelį kiekį narkotinių ar psichotropinių medžiagų turėdamas tikslą jas parduoti ar kitaip platinti, gali būti baudžiamas laisvės atėmimu nuo 8 iki 10 metų.

Asmenys, neteisėtai įgyję ir laikę psichotropines medžiagas, turėdami tikslą jas parduoti ar kitaip platinti, griežčiausiai gali būti nubausti laisvės atėmimu iki aštuonerių metų. Už neteisėtą disponavimą labai dideliu kiekiu pirmos kategorijos narkotinių ar psichotropinių medžiagų pirmtakais (prekursoriais) įstatymai numato nuo 6 iki 10 metų laisvės atėmimo bausmę.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder