Tuoktis su kaliniu nesutikusi moteris tikino sulaukusi grasinimų

(1)

Neseniai rašėme apie liūdnai pagarsėjusį 1975-aisiais gimusį plungiškį Tomą Žeimį, nuteistą už tai, kad sunkiai sužalojo pažįstamą ir smurtavo prieš tuometinę savo sugyventinę. Už tai jam Plungės apylinkės teismas skyrė pusšeštų metų kalėjimo. Praėjusią savaitę bene dvidešimt kartų teistas vyriškis išgirdo nuosprendį kitoje baudžiamojoje byloje, kurią narpliojant jam teko aiškintis dėl grasinimo nužudyti ar sunkiai sutrikdyti sveikatą, žmogaus veiksmų laisvės varžymą, poveikį nukentėjusiajam ir savavaldžiavimą.

Įspūdinga biografija

Plungiškis, kurio pavardė teisėsaugininkams iki skausmo žinoma, praeityje teistas už vagystes, daugybę smurtinių nusikaltimų, viešosios tvarkos pažeidimus, tuometinės žmonos terorizavimą, nepaklusimą valstybės tarnautojui bei jo įžeidimą. Ne sykį teismų slenksčius mynė ir dėl grasinimų nužudyti.

Į dorą gyvenimą kelio vis nerandantis T. Žeimys, šiuo metu atliekantis bausmę už įvairius nusikaltimus, grasinimais yra „apmėtęs“ net policijos pareigūnus – vienam grasino nupjauti galvą, kitam – apipilti šlapimu.

Šį kartą teisme jam teko aiškintis net dėl trijų nusikalstamų veikų. T. Žeimys kaltintas tuo, kad terorizavo ir baugino buvusią savo sugyventinę, reikalaudamas elgtis pagal jo nurodymus – kad ši kitoje byloje duotų melagingus parodymus. Šitaip vyras tikėjosi išvengti bausmės dėl smurto prieš šeimos narį.

Spaudimas iš belangės

Psichologinę prievartą prieš buvusią sugyventinę T. Žeimys galimai naudojo prieš porą metų, kalėdamas Šiaulių tardymo izoliatoriuje.

Iš belangės jis parašė aštuonis laiškus savo mylimajai, grasindamas atkeršyti už tai, kad yra apkaltintas nusikaltimo padarymu. Plungiškis laiškuose moters reikalavo atvažiuoti pas jį taikytis ir susituokti. Priešingu atveju grasino susidorojimu.

„Nukursiu visus Jūsų gyvenamuosius plotus, gyvensite urvuose kaip laukiniai“, – rašė jis, kartu neigdamas savo kaltę ir reikalaudamas, kad moteris vėl būtų su juo, kitaip grįžęs iš kalėjimo su ja susidoros.

T. Žeimys nesibodėjo mylimajai priminti ir ištikimybės svarbos: „Atmink, sulaužysi ištikimybės kodeksą – nepasigailėsiu...“

Moteris iš buvusio sugyventinio sulaukė ir daugiau grasinimu. T. Žeimys žadėjo tapti jos budeliu ir teisėju, vis primindavo apie būtinybę tuoktis, ragindamas ruoštis vestuvėms, kitų atveju esą ji atsidurs kapuose.

Ši moteris nebuvo vienintelė T. Žeimio auka. Būdamas Šiaulių tardymo izoliatoriuje plungiškis savo metodais tvarkėsi ir su vaikystės draugu. Siekdamas iš jo atgauti 2 tūkst. eurų skolą jis parašė bičiuliui laišką, kuriame grasino nužudyti, jei šis kiekvieną mėnesį į jo asmeninę banko sąskaitą neperves po 100 eurų.

Tokio laiško sulaukęs vyras ne juokais išsigando – vyras baiminosi dėl savo gyvybės. Ir ne be pagrindo, mat T. Žeimys šį vyrą jau buvo stipriai sumušęs dėl tos pačios skolos. Sunkiai sužalotas nukentėjusysis nušalo pėdas, dėl ko vėliau teko amputuoti dalį abiejų pėdų pirštų. Šiandien vyro apskritai nebėra tarp gyvųjų.

Bylą vadino sufabrikuota

Rimtų kaltinimų į teismą vėl atvestas T. Žeimys, kaip įprasta, bandė nusiplauti kaltę, aiškino, jog byla yra sufabrikuota. Daugiau teismo posėdžio metu iš plungiškio apie jo „pomėgį“ rašyti laiškus nebuvo galima nieko išgirsti, mat jis nebuvo apklaustas.

Galimybę pasisakyti vyras prarado po to, kad prieš tai vykusiuose trijuose posėdžiuose demonstravo nepagarbą teismui, grasino prokurorei, posėdžių sekretorei bei gadino teismo turtą.

Tačiau net ir turėdamas teisę pasisakyti T. Žeimys, ko gero, nieko nebūtų pasakęs, nes ikiteisminio tyrimo metu, kai buvo apklausiamas kaip įtariamasis, jis nedavė parodymų, teigdamas, kad jokio nusikaltimo nepadarė.

Atšaukus vestuves pasijuto išduotas

O štai buvusi jo sugyventinė teisme aiškino priešingai – tikino tikrai sulaukusi T. Žeimio grasinimų ir reikalavimo liudyti jo naudai. Moteris sakė gavusi ne vieną laišką, tiesa, ne visi esą buvo grasinančio turinio.

Anot moters, T. Žeimys į blogą pasikeitė po to, kai dėl karantino teko atšaukti jųdviejų vestuves. Esą tada jis pasijuto išduotas, todėl prasidėjo barniai, muštynės. Moteris prisipažino ne sykį sugyventinio buvusi užrakinta bute ir ten palikta, jos žodžiais, neribotam laikui.

Saugi nesijautė net ir sugyventiniui atsidūrus už grotų. Esą po tokių buvusio mylimojo laiškų bijojusi net išeiti iš namų, jautėsi persekiojama.

Kad moteris kentėjo nuo sugyventinio teisme patvirtino ir jos sūnus, kuriam buvo žinoma apie grasinančius laiškus – mama buvo davusi juos paskaityti. Neva juose buvo ir grasinimų, ir meilės prisipažinimų.

Teisme buvo apklaustas ir dabar jau amžiną atilsį kitas nukentėjusysis . Vyras patvirtino taip pat sulaukęs grasinančių laiškų iš belangės.

Esą nuo vaikystės pažįstamas T. Žeimys reikalavo grąžinti skolą, kitu atveju – nužudys. Vyras tikino nesantis plungiškiui skolingas, tačiau po tokių grasinimų vis tiek neva labai bijojo, nes bičiulis jį jau buvo suluošinęs.

Nuteisė tik už savavaldžiavimą

Bylą išnarstęs Plungės apylinkės teismas T. Žeimį kaltu pripažino ne dėl visų nusikaltimų. Už grasinimą nužudyti ar sunkiai sutrikdyti sveikatą bei žmogaus veiksmų laisvės varžymą plungiškis buvo išteisintas.

T. Žeimys nuteistas tik už savavaldžiavimą. Už tai jam „išrašyta“ pustrečių metų nelaisvės. Bausmę plungiškis turės atlikti pataisos namuose.

Dar jam teks susimokėti beveik 600 eurų už suteiktą teisinę pagalbą.

Nuosprendis apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder