Klaipėdos rajono perėjoje partrenktas vaikas

Užkeiktos miesto pėsčiųjų perėjos: vairuotoja nepraleido mažamečio

Vis didesniu už eismo saugumą uostamiesčio gatvėse atsakingų policininkų galvos skausmu tampa pėsčiųjų perėjos. Dėl elementariausio vairuotojų neatsargumo, jose pėstieji saugiai jausti negali.

Skaudi avarija ketvirtadienio pavakare įvyko uostamiesčio Dubysos gatvės ir Taikos prospekto sankryžoje.

Į kairę, degant žaliam šviesoforo signalui, sukęs "Ford C-Max" nepraleido per šviesoforo reguliuojamą pėsčiųjų perėją ėjusio nepilnamečio ir jį kliudė.

Nukentėjusiam vienuolikos metų berniukui prireikė medikų pagalbos.

Automobilį vairavo 50 metų moteris. Vargu ar ji gali pasiteisinti slidžia kelio danga.

Pastaruoju metu Klaipėdoje įvyko ne viena avarija, kurioje sužaloti per pėsčiųjų perėjas ėję žmonės. Neišvengta ir aukų.

Ketvirtadienį visoje šalyje eismo įvykiuose nukentėjo šeši pėstieji. Penki iš jų automobilių partrenkti pėsčiųjų perėjose.

Lietuvos kelių policijos tarnyba atkreipia pėsčiųjų dėmesį į saugumą kelyje. Ir dar kartą primena, kad ir jie patys turime elgtis atsakingai ir rūpintis savimi.

Vairuotojas sustabdyti transporto priemonės iš karto negali, ypač, jei kelio danga slidi, provėžuota.

Policija dar kartą primena:

– Pėstieji, įžengti į važiuojamąją kelio dalį galite tik po to, kai įvertinate atstumą iki artėjančių transporto priemonių, jų greitį ir įsitikinate, kad eiti saugu.

- Eidami per važiuojamąją kelio dalį, taip pat ir pėsčiųjų perėją, neužsiimkite pašaliniais darbais. Turite stebėti nuolat besikeičiančią eismo situaciją, t. y. klausytis, girdėti ir matyti, kas vyksta aplinkui.

– Į kitą važiuojamosios kelio dalies pusę privalote eiti tik pėsčiųjų (taip pat požeminėmis ir esančiomis virš kelio) perėjomis, o kur jų nėra, – sankryžose pagal šaligatvių arba kelkraščių liniją. Neperženkite pėsčiųjų perėjos ribų.

– Kai matomumo zonoje perėjos ar sankryžos nėra, galima eiti per kelią stačiu kampu į abi puses gerai apžvelgiamose vietose, tačiau tik įsitikinus, kad eiti saugu.

– Vietose, kur eismas reguliuojamas, privalote vadovautis šviesoforais su pėsčiųjų simboliu, o kai jų nėra, – transporto šviesoforų signalais.

– Kelkraščiu arba važiuojamosios kelio dalies pakraščiu turite eiti prieš transporto priemonių važiavimo kryptį, t. y. kairiąja kelio puse.

– Tamsiuoju paros metu, esant blogam matomumui, neapšviestuose keliuose, kad būtumėte matomi, turėkite matomumą gerinančias priemones: atšvaitą (-us), prožektorių, šviečiantį žibintą arba vilkėkite ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

– Svarbu: atšvaitas prie drabužių (rankinės, kuprinės) turi būti pritvirtintas taip, kad jį matytų kiti eismo dalyviai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder