Teismas išteisino dailininko seserį ir jos draugą dėl paveikslų vagystės

Vagystėmis kaltinami mažeikiškiai stos prieš teismą: buvo apsiginklavę kirviais, kūjais

Pareigūnai baigė tirti vagystėmis kaltinamų  mažeikiškių bylą – anksčiau ne kartą teisti vyrai įtariami įvykdę nusikaltimus keliose Žemaitijos vietose.

Kaip skelbia Šiaulių apskrities policija, 2021-ųjų vasaros pradžioje net keliuose Žemaitijos rajonuose padaugėjo vagysčių – naktį buvo braunamasi į degalines, miestelių parduotuves, buvo vagiami tabako gaminiai bei kasos aparatuose palikti pinigai.

Kadangi didesnė dalis vagysčių buvo įvykdyta Klaipėdos apskrityje, tad policijos pirminė versija buvo, kad įtariamųjų reikia ieškot, būtent ten.

Tačiau Telšių apskrities policijoje dirbantys Turtinių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, išanalizavę su nusikaltimo vietomis siejamus vaizdo įrašus ir kitus duomenis, padarė prielaidą, kad tai galėtų būti du policijai jau daugiau nei 15 metų pažįstami Mažeikių gyventojai.

Jie buvo daug kartų teisti už vagystes.

Kriminalistai surengė ne vieną pasalą objektuose, kurie galėjo būti įtariamųjų taikiniu, tačiau, deja, jų ten taip ir nesulaukė.

Spalio 15-osios rytą paaiškėjo, kad Mažeikiuose, išpjovus sienoje skylę, buvo patekta į prekybos centrą ir, išdaužus vitriną, iš parduotuvės pavogta juvelyrinių dirbinių, jų bendra vertė siekė kelias dešimtis tūkstančių eurų. 

Netrukus paaiškėjo, kad vienam įtariamųjų po prokuratūros skundo lygtinė bausmė už 2017 metais įvykdytas nusikalstamas veikas buvo pakeista realia laisvės atėmimo bausme.

Be to, tiriant Plungės rajone įvykdytą vagystę, aptiktas kito įtariamojo DNR pėdsakas.

Pasak policijos, paaiškėjo, kad jog po lygtinės bausmės pakeitimo realia, įtariamasis mažeikiškis dingo iš namų. Tačiau nuo pareigūnų jam pasislėpti nepavyko, jis buvo surastas savo draugės mamos bute, Šiauliuose.

Telšių tyrėjai kartu su ikiteisminį tyrimą kuravusiu prokuroru inicijavo sustabdytų ikiteisminių tyrimų dėl vagysčių Plungės rajone bei Rietave perėmimą ir juos sujungė su Telšių bei Mažeikių rajonuose įvykdytų vagysčių ikiteisminiais tyrimais.

Įtariamųjų gyvenamosiose vietose, automobiliuose, garažuose sausio 12 dieną buvo atliktos kratos.

Per jas rasta ir paimta 11 tūkst. eurų, mobilieji telefonai, SIM kortelės, planšetės, kompiuteriai, GPS įrenginiai, GSM blokavimo įranga, radijo stotys, įrankiai, rūbai ir avalynė, kurie galėjo būti susiję su įvykdytomis nusikalstamomis veikomis.

Vienas įtariamasis buvo suimtas, o kitas buvo pasiųstas atlikti laisvės atėmimo bausmės.

Tuo metu tyrėjai apžiūrėjo per kratas rastus daiktus, paskyrė kriminalistinius tyrimus, analizavo kitą turimą informacija, siekiama įtariamuosius, kratų metu rastus daiktus ir turimus duomenis susieti su vagysčių įvykio vietomis.

Ir tai pavyko – tyrėjus pradžiugino gauta kriminalistinių tyrimų specialistų išvada, kurioje konstatuota, kad įtariamųjų garaže laikomi įvairūs laužimo-kirpimo įrankiai – kūjai, kirviai, laužtuvai, kirpimo žirklės, kaltai, gręžtuvai, atsuktuvai, siejami su dviejų vagysčių vietomis, rūbai – su trijų vagysčių vietose užfiksuotais vaizdo įrašais.

Išanalizavus ir kitus byloje surinktus duomenis, abiem įtariamiesiems buvo inkriminuotos septynios nusikalstamos veikos.

Kaip teigia policija, įtariamųjų laukia ne tik baudžiamosios, bet ir mokestinės sankcijos.

Kadangi jie siekė gyventi iš nusikalstama veikla gautų pajamų, buvo atliktas jų turto tyrimas, siekiant nustatyti jo mastą ir kilmę.

Vienam įtariamųjų buvo nustatytas 23 tūkst. eurų, o kitam – apie 60 tūkst. eurų skirtumas tarp teisėtų pajamų ir realių išlaidų. Visi surinkti duomenys perduoti įvertinti Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Ikiteisminis tyrimas jau baigtas ir baudžiamoji byla perduota nagrinėti teismui.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder