Veiksmo filmo scenarijų pranokusi realybė

(4)

Trečiadienio popietę klaipėdiečiai bei važiavusieji į Palangą galėjo pagalvoti, kad pajūryje filmuojamas aštraus siužeto veiksmo filmas. Pagrindiniu jo „aktoriumi“ tapo iš toliau į pajūrį atvykęs vaikinas, kuris autokrautuvu apgadino keturis automobilius ir iš degalinės pavogtu benzinvežiu taranavo dvi jam kelią pastojusias policininkų mašinas. Net ir „ežiui“ pradūrus padangas bėglys sustojo tik už kelių kilometrų.

Vis didesnį pagreitį įgavęs ir už uostamiesčio ribų persikėlęs įvykis Klaipėdoje trečiadienį prasidėjo apie 14.39 val. Tuo metu per Šilutės plente įsikūrusios bendrovės teritoriją juosiančią tvorą peršoko jaunuolis.

Jis sėdo į įmonei priklausantį šakinį krautuvą „Komatsu FG30“ ir juo apgadino keturis lengvuosius automobilius. Du jų atsidūrė pakelės griovyje.

Viename BMW tuo metu sėdėjo du žmonės. Jie nenukentėjo.

Po to vaikinas patraukė į šalia esančią degalinę („Baltic Petroleum“) ir pavogė benzinvežį „Mercedes-Benz“, iš kurio cisternos kuras piltas į talpyklą. Benzinvežis nuvažiavo link Palangos.

Netrukus jį pasivijo ir persekioti ėmė policininkai. Liudininkų teigimu, teisėsaugininkų pajėgos buvo labai gausios. Gaudynėse dalyvavo mažiausiai septyni ekipažai. Tačiau „Mercedes-Benz“ vairavęs asmuo nepakluso teisėtiems policijos pareigūnų reikalavimams sustoti.

Kelio Klaipėda-Liepoja 24 kilometre Palangos policininkai bėgliui kelią užblokavo tarnybiniu „VW Transporter“. Tačiau jo ši kliūtis sustoti neprivertė.

Benzinvežis taranavo policininkų mikrautobusą ir net nestabtelėjęs nuvažiavo toliau.

Žinodami, kad vilkiko cisterna yra pilna lengvai užsidegti ar net sprogti galinčio kuro, teisėsaugininkai panaudoti tarnybinių ginklų nesiryžo.

Pareigūnai ant kelio patiesė priverstinio stabdymo priemonę - „ežį“. Ją pervažiavęs „Mercedes-Benz“ sustojo tik už kelių kilometrų, ties posūkiu į tarptautinį Palangos oro uostą.

Pareigūnams bandant sulaikyti vairuotoją, benzinvežis pradėjo judėti atbuline eiga ir atsitrenkė į už jo stovėjusią Klaipėdos miesto policijos komisariato tarnybinę „Škoda Superb“. Tačiau tuo bėglio kelionė ir baigėsi. Traukiant jį iš vilkiko kabinos teko išdaužti ir lango stiklą.

Paaiškėjo, kad siautėjo 25 metų jaunuolis. Nors jis elgėsi neadekvačiai, buvo blaivus. Alkotesteris parodė nulius. Tačiau įtariama, kad vaikinas galėjo būti apsvaigęs nuo narkotinių ar psichotropinių medžiagų. Įtariamasis nugabentas į ligoninę, kurioje iš jo tyrimui paimti kraujo ir šlapimo mėginiai.

„Vakarų ekspreso“ duomenimis, jaunuolis nėra klaipėdietis. Jis net ne Klaipėdos apskrities gyventojas. Jis uždarytas į Klaipėdos apskrities VPK areštinę.

Vaikinas iki šiol su teisėsauga didesnių problemų neturėjo, nebuvo teistas. Tikimasi, kad, atsipeikėjęs areštinės kameroje, jis per apklausą galės pasakyti, kodėl taip pasielgė.

Ketvirtadienio (spalio 3 d.) rytą sulaikytasis dar nebuvo apklaustas. Teigiama, kad tik nuo parodymų priklausys, bus ar ne kreiptasi į teismą su prašymu skirti jam griežčiausią kardomąją priemonę - suėmimą.

„Vakarų ekspreso“ duomeninmis, šiuo metu įtariamasis paguldytas į ligoninę.

Pasak Klaipėdos apskrities VPK atstovės Andromedos Grauslienės, įtariamojo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl didelės vertės svetimą turto vagystės. Už šį nusikaltimą baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.

"Ikiteisminį tyrimą atlieka Klaipėdos apskrities VPK Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai.

Svarbiausia, kad per šį įvykį nenukentėjo žmonės„, - “Vakarų ekspresui" sakė A. Grauslienė.

Nedidelės medikų pagalbos prireikė tik vienam pareigūnui, kuris skubėdamas tiesti „ežį“ nesunkiai susižalojo rankos pirštus.

Įtariamojo padaryti nuostoliai tikslinami. Neabejojama, kad jie bus nemaži. Žalą skaičiuoja tiek kelios privačios bendrovės, tiek policija.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder