Vilniuje – brutali žmogžudystė: COVID-19 susirgęs sūnus motinai sudavė mažiausiai 105 smūgius, plyšo kepenys, plaučiai, inkstai

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį ėmėsi nagrinėti išskirtinai žiaurios žmogžudystės bylą – dėl kol kas neaiškių priežasčių Vilniaus gyventojas taip sumušė savo motiną, kad šią rado kraujo klane, o pats vėliau pasipriešino policijai. Žudikas kaltę pripažįsta, tačiau kol kas nepaaiškina, dėl ko nužudė motiną.

Baudžiamojon atsakomybėn patrauktas vilnietis Sergejus Minejevas (gim. 1972 m.) itin žiaurų nusikaltimą įvykdė 2020 m. lapkričio 12-13 dienomis.

Vilniuje, D. Gerbutavičiaus gatvėje esančiame daugiabutyje kartu su 1951 metais gimusia motina ir močiute gyvenęs vyras, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, įsivėlė į konfliktą su motina, o pykčiai baigėsi tuo, kad S. Minejevas gimdytojai sudavė ne mažiau nei 105 smūgius į galvą ir kaklą, kitas vietas.

Vėliau moteriai buvo nustatyti tokie sužalojimai, kaip plaučių pažeidimas, kepenų plyšimas, dešiniojo inksto plyšimas, daugybiniai šonkaulių lūžiai – tokius sužalojimus patyrusi motina mirė vietoje.

Nusikaltimą S. Minejevas įvykdė iki lapkričio 13 d. 13 val, o jau po dviejų valandų policijos buvo sulaikytas šalia Vilniaus, Zujūnų kaime, autobusų stotelėje. Sulaikomas vyras priešinosi pareigūnams, o vežamas į komisariatą tyčia koja daužė automobilį, taip sugadino stoginę pertvarą, kamerą – iš viso sugadino 625,25 euro vertės policijos turtą.

Šiuo metu S. Minejevui pateikti kaltinimai dėl šeimos nario nužudymo, pasipriešinimo policijos pareigūnams ir svetimo turto sugadinimo, už motinos nužudymą vyrui gresia nuo 8 iki 20 metų kalėjimo.

Vilnietis savo kaltės neneigia. „Aš iš karto prisipažinau kaltę“, – sakė prieš teismą stojęs S. Minejevas, tačiau parodymus pageidavo duoti tuomet, kai bus apklausti kiti liudytojai.

Kaip paaiškėjo, kaltinamasis jau buvo teistas dėl smurto prieš motiną. S. Minejevas yra baigęs aštuonias klases, pastaruoju metu neturėjo darbo, buvo išsiskyręs su žmona. Nužudytoji anksčiau dirbo slaugytoja, turėjo tris sūnus, tačiau kartu su ja gyveno tik S. Minejevas.

Tragiško likimo šeima

Parodymus teisme davusi buvusi S. Minejevo žmona teigė, kad praėjusį lapkritį nuotaika buvusi itin slogi – dieną prieš žmogžudystę vyko jos tetos laidotuvės, kuriose dalyvavo ir S. Minejevas su motina.

Liudininkė teigė, kad, nors ir buvo išsiskyrusi su teisiamuoju, iki šiol palaikė su juo gerus santykius, o su nužudytaja jos santykiai buvo ypač artimi. Pats S. Minejevas, anot moters, niekada prieš ją nebuvo pakėlęs rankos, tačiau buvo karšto būdo, kaip ir kiti tragiško likimo šeimos nariai.

Pasak vilnietės, jau tetos laidotuvių metų S. Minejevas jautėsi prastai, tai akivaizdžiai matėsi iš šalies, o po to vyras sužinojo, kad serga COVID-19. Besergantį žudiką ir sučiupo policijos pareigūnai.

Buvusi teisiamojo žmona pasakojo, kad po laidotuvių, vakare, jai paskambino S. Minejevo motina ir pasakė, kad sūnus, galimai kilus konfliktui, išėjo iš namų į automobilį. Atvykusi moteris bendravo su automobilyje miegoti besiruošiusiu buvusiu vyru, kai šis jai ėmė guostis – S. Minejevas pergyveno, kad negalėjo rasti vietos gyvenime, neranda darbo, jautėsi našta šeimai.

Archyvų nuotr.

Pasak liudininkės, kitą dieną, jei esant darbe, kelis kartus skambino S. Minejevo motina, besiskundusi, kad be sūnaus negali pasirūpinti garbaus amžiaus močiute. O vėliau paskambino nepažįstamas numeris – kaip paaiškėjo, tai buvo S. Minejevas, buvusiai žmonai prisipažinęs: nužudžiau motiną, nežinau, ką daryti.

Vilnietė teigė iškart nuvykusi į buvusio vyro butą – durys buvo neužrakintos, bute telkšojo kraujo klanas, tačiau moteris nedrįso toliau eiti ir kreipėsi pagalbos į kaimynus. Pastariesiems iškvietus policiją ir greitąją pagalbą, atvykę pareigūnai konstatavo, kad namų šeimininkė buvo mirusi.

S. Minejevo močiutė tuo metu buvo bute, tačiau, kaip teigė liudininkė, garbaus amžiaus moteris, kaip ir anūkas, buvo užsikrėtusi COVID-19, dėl prastos sveikatos negalėjo suprasti, kas vyksta. Senolė bylos taip ir nesulaukė – šiais metais mirė ligoninėje.

Anot buvusios S. Minejevo žmonos, tiek buvęs jos vyras, tiek kiti šeimos nariai galėjo turėti psichologinių žaizdų, kurios siekė vaikystę – moteris teigė, kad šeimos kaimynai pasakojo apie vyro smurtą, kurį patirdavo nužudytoji.

Sidebar placeholder