Žaidimo aikštelė Tauralaukyje vilioja ne tik vaikus

(1)

Vaikus į žaidimo aikšteles atvedantys tėvai stebisi, kad vandalams knieti pasižymėti ne tik ant pastatų sienų mieste, bet ir ant vaikų žaidimų aikštelių įrenginių.

Birželio mėnesį Tauralaukyje, Klaipėdos gatvėje, įrengta naujutėlė vaikų žaidimų aikštelė dar vasarai nesibaigus tapo vandalų taikiniu.

Keli įrenginiai išterlioti grafičiais, taip pat vienoje vietoje matyti sulaužyta tvorelė.

Aikštelė įrengta dalyvaujamojo biudžeto inciatyva, o miestui jos įrengimas atsiėjo 47 tūkst. eurų.

Pasiteiravę Savivaldybės, kas prižiūri laisvalaikio praleidimo vietas mieste, išgirdome, kad tuo užsiima už tai atsakinga bendrovė, taip pat periodiškai lankosi ir Savivaldybės specialistai.

„Naujai įrengtos vaikų žaidimų aikštelės yra prižiūrimos. Sudaryta 3 metų sutartis su UAB “Economus„, atliekamos kassavaitinės apžiūros, kurių metu įvertinama rizika, kylanti dėl įrangos naudojimo, vandalizmo, įvertinama, ar nėra sulūžusių detalių, ar jų netrūksta, kiti akivaizdūs pavojai, taip pat atliekamos ketvirtinės apžiūros, kai papildomai vertinamas įrangos veikimas ir stabilumas, susidėvėjimas, konstrukcinis vientisumas, bei metinės apžiūros, kai vertinama įrangos, dangos atitiktis Lietuvos standartų reikalavimams“, - „Vakarų ekspresui“ sakė Savivaldybės administracijos direktorius Andrius Žukas.

Jis taip pat pridūrė, kad per praėjusios savaitės ketvirtinę apžiūrą minimos aikštelės teritorijoje nepastebėta jokių sugadintų įrenginių.

Visgi vaikus pažaisti atvedantys tėvai sako, jog vietomis matyti nulaužtos detalės.

„Konkrečiai vienoje vietoje matyti geltonos nulūžusios dalys. Atrodo, lyg ten turėtų būti tvorelė ar dar kažkas, nes vieta aukšta, vaikai gali nukristi. Kad ir kaip būtų, viena aplūžusi dalis yra gana aštri, užkliuvus galima skaudžiai įsidrėksti“, - pasakojo aikštelėje su sūnumi buvusi Aušra.

Periodiškai tikrina

Pastebėjus chuliganizmo atvejus Savivaldybės administracijos direktorius ragina gyventojus nedelsiant skambinti bendruoju pagalbos numeriu.

Pagal bendras miesto taisykles, patikrinimus periodiškai atlieka ir Savivaldybės atstovai bei atsakingi asmenys.

„Viešosios tvarkos skyriaus specialistai, vykdydami patikrinimus įvairiose miesto vietose, aplanko ir žaidimų aikšteles. Patikrinimų metu vykdoma gyvūnų laikymo tvarkos kontrolė (vaikų žaidimų aikštelėse draudžiama vedžioti gyvūnus), tikrinama, ar asmenys nevartoja alkoholinių gėrimų viešosiose vietose ir pan. Tokie patikrinimai taip pat vykdomi kartu su policijos pareigūnais“, - kalbėjo A. Žukas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder