Žmogžudystė Kretingoje nustebino net ekspertą: tokios komplikacijos – labai retos (1)

Įprasta nužudymo bylose situacija, tačiau netipinės žmogaus mirties aplinkybės – taip būtų galima apibūdinti Kretingoje nutikusią ir jau dviejų teismų išnarpliotą istoriją.

Žmogus buvo nužudytas kilus konfliktui per išgertuves. Jam buvo suduoti keli smūgiai į veido sritį, tačiau lengvą kraujavimą pridengęs rankšluosčiu, jis toliau vartojo alkoholį. O smūgį buto šeimininkui sudavęs Donatas Bičiuša, po konflikto prabėgus pusvalandžiui, pasišalino bei išgertuves pratęsė jau su kita kompanija.

Vis dėlto, po kelių valandų nukentėjusysis mirė. Ekspertai nustatė, kad padaryti sužalojimai viršutiniame žandikaulyje ir viršutinėje lūpoje komplikavosi kraujavimu į virškinamąjį traktą, dėl to nukentėjusysis nuo uždusimo skrandžio turiniui (apvirškintam kraujui) užpildžius kvėpavimo takus įvykio vietoje mirė.

Teisme liudijęs ekspertas teigė, kad mirtis nuo tokios komplikacijos yra labai reta ir per 20 darbo metų jis turėjo gal 5 tokius atvejus – du buvo susiję su avarijomis, kai prispaustas žmogus kraujuoja. Yra pasitaikę ir nelaimingų atsitikimų. O šiuo atveju skrandyje buvo beveik kilogramas kraujo krešulių, virškinamajame trakte apie pusę litro.

15 metų įkalinimas

D. Bičiuša buvo kaltinamas ne tik dėl nužudymo, bet ir dėl plėšimo. Mat išeidamas iš sumuštojo namų, iš nukentėjusiojo kelnių kišenės pasisavino 25 eurus.

Pats incidentas įvyko bute esančioje virtuvėje. D. Bičiuša sėdinčiam nukentėjusiajam ranka sugriebęs už marškinėlių pastarąjį pakėlė ir  ne mažiau kaip du kartus trenkė į kairiąją veido pusę.

Tad Klaipėdos apygardos teismas pripažino D. Bičiušą kaltu dėl nužudymo iš savanaudiškų paskatų. Už tai Lietuvoje baudžiama nuo 8 metų iki įkalinimo iki gyvos galvos.

D. Bičiušai buvo paskirta 15 metų bausmė. Tiesa, už plėšimą jam taip pat skirtas 4 metų įkalinimas, tačiau subendrinus bausmes paliktas sprendimas dėl 15 metų, bausmę atliekant pataisos namuose.

Trims nukentėjusiaisiais pripažintiems asmenims iš žudiko priteista 3,3 tūkst. eurų turtinė ir 40 tūkst. eurų neturtinė žalos.

Šią bylą išnagrinėjo ir Lietuvos apeliacinis teismas, kuris atliko tik smulkias korekcijas nuosprendyje. Tačiau nei įkalinimo trukmė, nei priteistos žalos nebuvo pakeistos.

Supykdė viena frazė

D. Bačiuša teisme kaltu prisipažino iš dalies. Jis pasakojo, kad sulaukė pažįstamojo skambučio su pasiūlymu atsigerti alaus. Jam pasakė ateiti už Kretingos žiemos sodo prie parduotuvės, nes jis nežinojo tikslaus adreso.

D. Bačiuša teigė, kad atėjus į jam nežinomus namus, jį iš karto užsipuolė K. J., kuris esą pasakė: „pi**ink lauk iš čia“. Tai D. Bačiušą supykdė ir jis nesusivaldęs K. J. trenkė į žandikaulio kairę pusę.

Tada nukentėjusysis atsisėdo į fotelį ir jam iš karto stipriai pradėjo bėgti kraujas. D. Bačiuša teigė, kad ateidamas į svečius jis buvo visiškai blaivus.

Net prisipažino, kad šiaip jis nelabai gerdavo, o daugiau vartodavo narkotines medžiagas nei alkoholį. Tąkart išgėrė porą stiklinių alaus.

Žudikas teigė, kad kraujas nukentėjusiajam iš pradžių bėgo, bet po to aprimo. Tada jis išėjo ir su draugais prie tvenkinio gėrė toliau.

Ryte pabudęs sužinojo, kad K. J. yra negyvas. Esą kažkas jį rado gulintį po stalu. D. Bačiuša dar pasakė, kad nesąmonė, kaip tai gali būti: tik vienas smūgis į žandikaulį ir žmogus mirė. Netrukus jį sulaikė policija.

Teismui pakako surinktų įrodymų, kad D. Bačiuša būtų pripažintas kaltu. Ištyrus baudžiamojoje byloje surinktus įrodymus ir įvertinus juos, asmens kaltė dėl padarytų nusikaltimų buvo visiškai įrodyta ir nekelia abejonių.

Net 11 teistumų

Dėl nužudymo nuteisto D. Bačiušos kriminalinėje biografijoje tai jau 11 įrašas. Su teisėsauga jo problemos prasidėjo dar 2007-siais.

Dėl plėšimo jam buvo paskirta 1 metų laisvės atėmimo bausmė. Po to sekė teistumai dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo, narkotikų, vagysčių, seksualinių nusikaltimų.

Net 6 metams už grotų jis buvo nuteistas dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo. Išėjęs į laisvę D. Bačiuša vėl apsivogė ir buvo teisiamas dėl smurto artimoje aplinkoje.

Siulau uitilizuoti visus isvardintus asmenis.
Ramus, 2021-08-10 12:09
Sidebar placeholder