Didžioji Britanija - Portugalija 85:73

37-ojo Europos vyrų krepšinio čempionato ("Eurobasket 2011") ketvirtajame ture A grupėje Panevėžyje sekmadienį Didžiosios Britanijos rinktinė 85:73 (16:16, 28:18, 15:11, 26:28) įveikė Portugalijos krepšininkus ir iškovojo pirmąją pergalę Europos pirmenybių istorijoje.

Grupės autsaiderių dvikovą geriau pradėjo britai. Tačiau antrojo kėlinio pradžioje portugalai išsiveržė į priekį. Netrukus Luolo Dengo vedama Didžiosios Britanijos komanda spurtavo ir įgijo 14 taškų persvarą. Portugalijos ekipai ketvirtajame kėlinyje buvo pavykę priartėti prie varžovų, tačiau britai atsilaikė. Portugalai patyrė ketvirtąją nesėkmę.

Rungtynių pradžioje britai išsiveržė į priekį 6:0, o portugalai pirmuosius taškus pelnė tik 5-ąją min. Vėliau Didžiosios Britanijos ekipa pirmavo 9:4, tačiau po pirmojo kėlinio buvo lygu 16:16. Antrojo kėlinio pradžioje portugalai persvėrė rezultatą 19:18, bet Luolo Dengo dėka (8 taškai iš eilės) britai vėl atitrūko 26:19. 18-ąją min. jie pirmavo 44:30, o po dviejų kėlinių komandas skyrė 10 taškų - 44:34. L. Dengas iki pertraukos surinko 21 tašką.

Trečiajame kėlinyje britai padidino savo persvarą. 27-ąją min. jie pirmavo 56:41, o 30-ąją min. - 59:43. Ketvirtojo kėlinio pradžioje Didžiosios Britanijos komanda įgijo didžiausią - 18 taškų persvarą - 63:45, bet po to portugalai laimėjo atkarpą 16:5 ir skirtumas sumažėjo iki septynių taškų - 61:68 (36-oji min.). Netrukus britai vėl pabėgo ir šventė istorinę pergalę.

Nugalėtojų gretose pasižymėjo L. Dengas. Jis surinko 31 tašką, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus. 17 taškų surinko Maikas Lenzlis (Mike Lenzly, tritaškiai - 4/6).

Portugalijos ekipai 24 taškus pelnė Carlosas Andrade. Jis dar atkovojo 10 kamuolių. 18 taškų pridėjo Miguelis Minhava.

A grupėje sekmadienį dar susitiks Turkijos ir Lenkijos (17.45 val.) bei Lietuvos ir Ispanijos (21 val.) krepšininkai.

Statistika.

Didžioji Britanija - Portugalija 85:73 (16:16, 28:18, 15:11, 26:28). Luol Deng 31, Mike Lenzly 17, Nate Reinking 9/Carlos Andrade 24, Miguel Minhava 18, Miguel Miranda 10, Joao Santos 9.