Rusai Europos čempionate žengia be suklupimų

Europos krepšinio čempionate toliau be pralaimėjimų D grupėje žengia Rusijos krepšininkai - jie Klaipėdoje "Švyturio" arenoje 89:77 (23:18, 19:20, 25:21, 22:18) nugalėjo jau trečiąją nesėkmę patyrusius Bulgarijos krepšininkus. Bulgarai savo sąskaitoje turi vos vieną pergalę ir dramatizavo savo galimybes patekti į kitą varžybų etapą.

Norėdami prasibrauti tarp 12 geriausių Europos čempionato komandų, bulgarai pirmadienį turi įveikti gruzinus ne mažesniu nei 30 taškų skirtumu.

Tiesa, bulgarai rusams priešinosi gana aktyviai - po dvejų kėlinių rusų persvara buvo vos 4 taškai - 38:42.

Trečiajame kėlinyje rusai susikrovė dviženklę taškų persvarą - 60:47, tačiau bulgarai net nesiruošę pasiduoti - vedini Ivano Deyan'o sužaidė atkarpą 9:0 ir trečiojo kėlinio pabaigoje vėl priartėjo iki 4 taškų - 56:60.

Visgi, per likusį rungtynių laiką bulgarams arčiau priartėti nebepavyko - rusai rungtynes baigė sėkmingai - 89:77.

Bulgarija - Rusija - 77:89 (18:23, 20:19, 21:25, 18:22).

Bulgarija: Deyanas Ivanovas - 23 taškai, Filipas Videnovas - 17, Earlas Rowlandas - 14.

Rusija: Andrejus Kirilenka - 25, Timofejus Mozgovas - 15, Vitalijus Fridzonas - 13, Victoras Chriapa - 12 (6 rez. perd.).

Rusai, iškovoję visas keturias pergales, yra D grupės lyderiai. Rugsėjo 4 dieną (sekmadienį) D grupėje rungtynėse "Švyturio" arenoje 21 val. dar susitiks Belgija (visi 3 pralaimėjimai) ir Slovėnija (3 pergalės). Šių varžybų favorite žinoma laikoma Slovėnija.

Tikėtina, kad dėl D grupės nugalėtojai paaiškės rugsėjo 5 dieną (pirmadienį), po rusų ir slovėnų dvikovos. Šios rungtynės, kurios prasidės 18 val., dar prieš čempionatą kėlė daugiausiai kalbų ir aistrų.

Dar rugsėjo 5 dieną 15.30 val. varžysis Gruzija ir Bulgarija (po šios dvikovos jau galutinai bus aišku, ar Gruzinai grupėje liks treti), 21 val. - Ukraina - Belgija.