Aptartas elektromobilių infrastruktūros vystymas

Aptartas elektromobilių infrastruktūros vystymas

Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis viešėjo Susisiekimo ministerijoje, kur susitiko su viceministru Sauliumi Girdausku. 

Susitikimo metu buvo aptarti darnaus judumo planų rengimo ir elektromobilių įkrovimo infrastruktūros klausimai. Ministerijos atstovai Neringos merui pristatė rengiamą Elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtros koncepciją bei planus dėl šios infrastruktūros vystymo. 

Elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtros tikslas – plėtojant elektromobilių įkrovimo infrastruktūrą, skatinti naudotis elektromobiliais siekiant sumažinti naftos produktų vartojimą transporto sektoriuje ir sušvelninti transporto poveikį aplinkai. Elektromobilių įkrovimo infrastruktūros plėtra prisidės prie Kompleksinės elektromobilių transporto plėtros galimybių studijoje rekomenduojamo rodiklio pasiekimo, - kad iki 2025 m. tikrieji elektromobiliai Lietuvoje sudarytų 10 proc. visų parduodamų naujų automobilių. 

Siekiant įgyvendinti šį rodiklį, pirmiausia siūloma sukurti ir išplėtoti elektromobilių įkrovimo infrastruktūrą penkiuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir kurortuose, taip pat pagrindiniame transeuropiniame kelių tinkle, t. y. europinės reikšmės magistraliniuose keliuose E85 ir E67. 

Susitikimo metu "Car sharing" paslaugos atstovai įmonė "City bee" pristatė savo gerąją praktiką dėl šių paslaugų įgyvendinimo ir plėtros planų Vilniuje, taip pat savo parko atnaujinimą elektromobiliais ir viešosios įkrovimo infrastruktūros įrengimo. Neringos merui buvo pateikti pirminiai siūlymai dėl dalinimosi elektromobiliais paslaugų įvedimo Neringos savivaldybėje. 

Lietuvos elektromobilių asociacijos valdybos pirmininkas pristatė UAB "Elinta" ir UAB "Transmitto" vykdomą projektą dėl išmaniųjų įkraunamų hibridinių elektra varomų transporto priemonių gamybos Lietuvoje. Neringos merui buvo pateikti pirminiai siūlymai dėl elektra varomų mikroautobusų panaudojimo galimybių Neringos savivaldybėje. 

Susitikimo metu buvo sutartas ir tolesnis Susisiekimo ministerijos, Neringos savivaldybės ir privačių įmonių bendradarbiavimas siekiant naudoti ekologišką transportą ir kurti jam reikiamą infrastruktūrą Neringos savavaldybėje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder