Europietiški automobiliai - saugumo standartas

Europietiški automobiliai - saugumo standartas

Bandymai


Nepaisant JAV vartotojų organizacijos "Consumer Union" pateikto automobilių patikimumo reitingo, amerikiečiams patariančio turėti kuo mažiau reikalų su europietiškų markių automobiliais, tose pačiose Valstijose atlikti saugumo bandymai įrodo, kad šios mašinos yra saugios.




Paskutiniai vienos iš dviejų svarbiausių JAV automobilių saugumo tyrimo organizacijų - Greitkelių saugumo draudimo instituto IIHS (Insurance Institute for Highway Safety) - atlikti bandymai liudija, jog nauji, 2006-ųjų modelių eilės, europietiški automobiliai yra saugūs.


Labai gerai įvertinti "Audi A3" bei "Volkswagen Passat" modeliai, taip pat "Subaru Legacy" - visi jie per avarijų bandymus gavo "Double Best Pick" įvertinimus. Tai reiškia, jog jų saugumas abiejų susidūrimų - iš priekio ir šono - atvejais yra didelis. Beje, tai jau trečias "Audi" modelis, gavęs "Double Best Pick" įvertinimą.


Kiek anksčiau saugiais - dėl kėbulo stiprumo šoninio susidūrimo atveju - pripažinti ir "Audi A6" bei "Volkswagen Jetta" modeliai.


Beje, atlikti bandymus "Volkswagen" koncernas (jam priklauso "Audi") bei "Fuji Heavy Industries Ltd." ("Subaru" gamintoja) paprašė anksčiau nei buvo numatyta pagal grafiką.


Tuose pačiuose bandymuose testuotas analogiškos sedano klasės amerikietiškas modelis "Ford Five Hundred/Mercury Montego" įvertintas šiek tiek prasčiau už "europiečius" - jis saugus priekinio susidūrimo atveju, tačiau šoninio - mažiau.


IIHS testai yra sudėtingesni už įprastus federalinius JAV Nacionalinės eismo saugumo administracijos (NHTSA) testus. Pagal instituto taisykles, 1,5 tonos svorio objektas į automobilio šoną (vairuotojo pusę) trenkiamas 50 km/h greičiu.


Šis objektas imituoja visureigio arba pikapo priekinę dalį, o minėtuose valstybiniuose bandymuose smūgiuojantysis objektas yra 30 cm žemesnis - jis imituoja ne visureigio, o lengvojo automobilio smūgį.


Neseniai paskelbti ir paskutiniai Europos automobilių saugumo bandymo organizacijos "Euro NCAP" testų rezultatai. Pagal juos naujas "Toyota Yaris" tapo antru saugiausiu automobiliu po "Peugeot 1007".


Keleivių bei vairuotojo saugumas tojotoje įvertintas maksimaliu balu - 5 žvaigždutėmis. Šoninio susidūrimo atveju saugumas užtikrinamas net 99 procentais, priekinio - 95 proc. Tiesa, už pėsčiųjų saugumą "Yaris" gavo 2 žvaigždutes vietoje 4, už vaikų keleivių saugumą - 3 (iš 5).


Kiek prasčiau pasirodė "Fiat Croma" - 5 žvaigždutės už viduje esančių suaugusiųjų saugumą, 4 - už vaikų, ir vos 1 - už pėsčiųjų saugumą. Ne tokie džiuginantys "Daihatsu Sirion" rezultatai - atitinkamai 4, 2 ir 3 žvaigždutės.


Kristijonas BAUKYS

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.
Sidebar placeholder