Įstatymai
Susisiekimo ministerija pareiškė palaikanti siūlymus sumažinti leistiną alkoholio kiekio kraujyje ribą iki 0,0 promilės.
Šiuo metu diskutuojama su specialistais dėl šios ribos taikymo, atsižvelgiant į matavimų prietaisų paklaidas.
Praėjusią savaitę Seimo pirmininko pavaduotojas Alfredas Pekeliūnas kreipėsi į Susisiekimo ministeriją siūlydamas vairuotojams, kurių vairavimo stažas nesiekia dvejų metų, sumažinti leistiną alkoholio kiekio koncentraciją iki 0,0 promilės.
Susisiekimo ministro Algirdo Butkevičiaus įsitikinimu, būtina pasiekti, kad sulaikius neblaivų vairuotoją, nepriklausomai nuo jo girtumo laipsnio, jam būtų ne tik skiriama piniginė bauda, bet ir atimta teisė vairuoti transporto priemonę.
O Seimo nariai Vytautas Čepas ir Gintaras Šileikis užregistravo Administracinių teisės pažeidimų kodekso ir Baudžiamojo kodekso pakeitimų projektus, kuriais siūloma pertvarkyti sankcijų už Kelių eismo taisyklių pažeidimus sistemą.
Esminė naujovė įstatymų projektuose - sumažinti nuobaudas už vienkartinius Kelių eismo taisyklių pažeidimus ir padidinti jas tiems, kurie taisykles pažeidinėja sistemingai ir šiurkščiai. Siūlymas grindžiamas tuo, jog bausmių už Kelių eismo taisyklių pažeidimus tikslas ne biudžeto papildymas, o eismo saugumas.
"Asmeniui nepiktybiškai pažeidusiam taisykles net nedidelė bauda yra pamoka, kuri skatina toliau būti atidesniam, o elementariausio supratimo apie būtinybę paisyti taisykles neįdiegs ir dešimttūkstantinės baudos", - teigia politikai.
Viena iš svarbiausių siūlomų nuostatų - neterminuoto teisės vairuoti transporto priemones atėmimo taikymas piktybiškai nustatytuosius reikalavimus pažeidinėjantiems asmenims.
"Teisė vairuoti nėra prigimtinė. Tai, kad tokios teisės negali įgyti tik asmenys, kurie neatitinka minimalaus amžiaus bei sveikatos reikalavimų, yra nonsensas. Asmuo, kuris akivaizdžiai netelpa elementariausio padorumo rėmuose, turi užmiršti apie tokios teisės turėjimą", - pažymi pataisų iniciatorius V. Čepas.
Siūloma numatyti, kad visi Kelių eismo taisyklių pažeidimai būtų vertinami balais, už kuriuos paskirtų balų sumai per vienerius metus viršijus 11 arba per tris metus - 23, pirmą kartą asmuo būtų baudžiamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimu vieneriems metams, antrą kartą per penkis metus - penkeriems metams, o per dešimt metų dar kartą arba po to kai vairuojant buvo padarytas nusikaltimas - neterminuotu teisės vairuoti transporto priemones atėmimu.
Įstatymų projektais sprendžiama neblaivių vairuotojų problema. Siūloma numatyti administracinio arešto iki 15 parų taikymo galimybę asmenims vairavusiems, kai jiems buvo nustatyta didesnė nei 1,5 promilės alkoholio koncentracija. Ypač griežtai siūloma bausti asmenis, kurie vairavo apsvaigę antrą kartą per penkis metus - jiems numatytas trisdešimties parų administracinis areštas su neterminuotu teisės vairuoti transporto priemones atėmimu.
Sumažinti leistiną alkoholio koncentraciją asmenims vairuojantiems neturint 2 metų stažo ar sunkiasvores transporto priemones politikai siūlo iki 0,2 promilės.
Kristijonas BAUKYS

Rašyti komentarą