Įvažiavimas į Klaipėdos kiemus taps saugesnis

Įvažiavimas į Klaipėdos kiemus taps saugesnis

Šiandien uostamiesčio savivaldybės Saugaus eismo komisija (SEK) svarstė kaip reta daug klausimų, susijusių su automobilių statymu miesto gatvėse. Nagrinėjant vieną iš jų nuskambėjo kone revoliucinis pasiūlymas - uždrausti statyti mašinas ties įvažiavimo į kiemus keliukais.

Laimė nenusišypsojo miesto Tarybos nariui Mindaugui Žiliui, kuris prašė SEK leisti statyti mašinas net dviejose vietose, kur to daryti dabar negalima.

Komisija nesutiko leisti statyti automobilius Smiltelės gatvės atkarpoje tarp Taikos prospekto ir Minijos gatvės. Atitinkamas draudimas buvo priimtas prieš kelerius metus, ir tąkart akcentuota, jog ši gatvė yra lenkta, tad kelkraštyje palikti automobiliai apsunkina matomumą, be to, tai - magistralinė gatvė.

Taip pat M. Žilys prašė leisti statyti mašinas ir Pušyno gatvėje - toje pusėje, kur stovi individualūs gyvenamieji namai. Nors prašymą jis atsiuntė kaip miesto Tarybos narys, SEK atstovams neprasprūdo pro akis ir tai, kad šis politikas yra Pušyno gatvės kaimynystėje įsikūrusio laipynių parko direktorius.

Tačiau atsisakymo leisti nurodytoje vietoje statyti transportą motyvas buvo kitoks - tai apsunkintų ir eismą Pušyno gatvėje (galėtų pravažiuoti vos viena mašina), ir sukeltų nepatogumą gyventojams, mat šiems būtų sunku išvažiuoti iš savo kiemų.

Atmestas ir senamiestyje esančios Tomo gatvės gyventojų prašymas leisti šioje bei Pasiuntinių gatvėje palikti automobilius užvažiavus dviem ratais ant šaligatvių - abiejose gatvės pusėse.

Maža to - SEK nariai nutarė čia leisti mašinas statyti tik vienoje gatvėse pusėje, ir ne ant šaligatvio. Konstatuota, jog priešingu atveju bus mažai vietos ir automobiliams pravažiuoti gatve, ir šaligatviais praeiti pėstiesiems.

Palankiai pažiūrėta į abu Prekybos uosto rajono seniūnaičio Ruslano Šneiderato (Ruslan Schneiderat) prašymus - uždrausti statyti automobilius Sportininkų gatvėje, tarp 22 ir 28 namo, bei neasfaltuotoje aikštelėje prie Gulbių g. 2 namo, kur iki paryčių triukšmauja automobiliais į greta, J. Janonio gatvėje, įsikūrusi naktinį klubą atvažiuojantis jaunimas.

O štai vienos įmonės prašymas neleisti palikti mašinų ties įvažiavimo į Naujakiemio gatvės kiemus keliukais sulaukė patobulinimo, ateityje greičiausiai atsirasiančio visame mieste.

Transporto skyrius pasiūlė ties posūkiais į Naujakiemio gatvės kiemus nubraižyti baltas juostas, pagal Kelių eismo taisykles reiškiančias, kad ant jų palikti transporto priemones draudžiama.

Pasak minėto skyriaus vyriausiojo specialisto Vytauto Paukštės, taip ties įvažiavimo vieta iš abiejų pusių būtų paliktas reikalaujamas 5 metrų atstumas, pagerėtų matomumas ir, savo ruožtu, eismo saugumas.

Jei bus skirta lėšų, ši naujovė Naujakiemio gatvėje atsiras kitais metais. O ateityje, tikėtina, ir visame mieste - pasiūlyta, jog Miesto ūkio departamentui iš anksto pasirūpinus finansavimu, taip būtų pažymėtos gatvės likusiose Klaipėdos dalyse.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder