JAV vis daugiau žmonių žūva dėl išsiblaškymo prie vairo

JAV vis daugiau žmonių žūva dėl išsiblaškymo prie vairo

2009 metais kas šešta mirtimi pasibaigusi avarija (16 proc.) Jungtinių Valstijų keliuose įvyko dėl to, kad vairuotojas nukreipdavo savo dėmesį į pašalinius dalykus. 2005-aisiais tokių avarijų dalis siekė 10 proc., skelbiama JAV Saugaus eismo administracijos atskaitoje.

Iš viso dėl nedėmesingų vairuotojų kaltės pernai JAV žuvo 5 474 žmonės, o 307 tūkst. žmonių buvo sužalota (20 proc. visų avarijose sužalotų žmonių).

Dažniausiai tokių eismo nelaimių priežastimi tapdavo kalbėjimas mobiliuoju telefonu (18 proc.), taip pat valgymas, pokalbiai su keleiviais, daiktų dėjimas mašinoje iš vienos vietos į kitą, rūkymas, garso aparatūros bei klimato kontrolės sistemos reguliavimas.

Tokias "nedėmesingas" avarijas dažniausiai sukelia jaunesni nei 20 metų automobilininkai (16 proc.). Dėmesingiausi - 50-59 metų vairuotojai (9 proc. mirtinų avarijų).

Vis dėlto manoma, jog ši statistika nėra teisinga, ir avarijų dėl išsiblaškymo įvyksta kur kas daugiau - esą policija negali užfiksuoti, ką iš tiesų veikė vairuotojas prieš pat eismo nelaimę. Nepriklausomų ekspertų vertinimu, dėl pašalinės veiklos kasmet įvyksta ne mažiau 2 mln. avarijų.

Iš viso 2009 m. JAV keliuose žuvo 33 808 žmonės. Tai - žemiausias rodiklis nuo 1950 metų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder