Klaipėdos dviratininkai bijo naujos judėjimo schemos

Klaipėdos dviratininkai bijo naujos judėjimo schemos

Klaipėdos savivaldybės planai priversti dviratininkus riedėti gatve kartu su viešuoju transportu šių nenudžiugino.

VE.lt jau rašė, kad Klaipėdos miesto tvarkytojai siūlo darsyk pakoreguoti dviračių eismo uostamiesčio centre schemą - kai kuriose atkarpos tarp Senojo turgaus ir Lietuvininkų aikštės vietose svarstoma leisti minti pedalus važiuojamąja gatvės dalimi.

Pagal siūlomą schemą, dviratininkai būtų priversti nuo senojo turgaus iki Biržos tilto važiuoti pirmąja eismo juosta su autobusais. Toliau nuo Biržos tilto iki Herkaus Manto ir Liepų gatvių sankirtos jie turėtų riedėti šaligatviais, o nuo sankirtos iki Lietuvininkų aikštės - vėl grįžti į gatvę.

Patiems dviratininkams siūloma perspektyva pasirodė ne tik paini, bet ir nesaugi. Tuo metu pėstieji neslepia, kad būtų visai puiku, jei dviratininkai nebesimaišytų ant šaligatvių.

"Vakarų ekspresui" gatvėje atlikus apklausą, išryškėjo dviratininkų baimė bei nepasitenkinimas.

Mantas

Man ši nauja judėjimo tvarka nėra priimtina. Visų pirma ji būtų visiškai nesaugi. Manau, kad autobusų ir maršrutinių autobusų vairuotojai netoleruotų dviratininkų savo kelyje. Priešingai, galvoju, kad atsirastų dar didesnių kivirčų nei šiuo metu jų yra su pėsčiaisiais.

Ignas

Gal ir sutikčiau važiuoti pirmąja eismo juosta kartu su viešuoju transportu, bet tik tuo atveju, jei vairuotojai laikytų dviratininkus lygiaverčiais eismo dalyviais. Piktina ir tai, kad pėstieji taip pat nesiskaito su mumis. Tad dabartinė tvarka tikrai nėra gera, bet nežinau, ar naujoji padėtų.

Žilvinas

Dviratininkai man niekada netrukdo, nes pats esu vienas iš jų. Šiuo metu važinėju ir dviračių takais, ir gatvėmis. Jei dviračių takai būtų normalūs, netektų dviratininkams grūstis į gatves, tačiau realybė kitokia. Važinėjimas gatvėmis tikrai nėra saugus vien dėl viešojo transporto vairuotojų netolerancijos.

Jurijus

Gal būtų ir neblogai. Prancūzijoje yra tokia sistema, vadinasi, pasitvirtino. Dėl saugumo nežinau, kaip būtų. Autobusų vairuotojai gal ir toleruotų dviratininkus, bet su maršrutinių vairuotojais, manau, būtų sunku susitarti.

Roberta

Dar neteko girdėti apie tokias reformas, bet aš tikrai - prieš jas. Juk tai visiškai nesaugu. Nors pėstieji irgi nėra draugiški, bet vis geriau kovoti su jais nei su autobusų vairuotojais.

Gaudrė

Negera būtų tokia sistema, nes reikėtų šalmų, liemenių, kitokių apsaugų. Tai sukeltų dviratininkams didelį diskomfortą. Būtų smagu, kad pėstieji gerbtų mus ir nevaikščiotų dviratininkų takais, o mes - juos. Tuomet nereikėtų jokių reformų.

Jūratė

Nesąmonė. Neįsivaizduoju tokios sistemos. Vien pažiūrėjus, kaip važiuoja maršrutiniai autobusiukai, darosi baisu. Tai kaip dviratininkams reikėtų dalintis viena juosta su jais? Nors dabar irgi ne ką geriau. Pėstieji eina, kur tik nori ir nežiūri, ar raudonas takelis, pažymėtas dviračių ženklu, ar ne.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder