Papildomi mokymai: ką teks daryti prasižengusiems vairuotojams

Papildomi mokymai: ką teks daryti prasižengusiems vairuotojams

Žinia, nuo liepos 1-osios įsigaliojo papildoma vairuotojų mokymo tvarka, kuria numatyti mokymai Kelių eismo taisykles (KET) pažeidusiems pradedantiesiems vairuotojams ir vairuotojams, praradusiems teisę vairuoti transporto priemonę. Ką ir kaip jiems reikės daryti?

Pradedantiesiems vairuotojams teks papildomai pasimokyti, jeigu jie pažeidė šiuos KET reikalavimus: vairuodami nepaisė pėsčiųjų teisių, naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis, važiuodami per sankryžas nesilaikė eismo reguliavimo signalų, neprisisegė saugos diržų, viršijo greitį daugiau nei 10 km/h, kai vairavo lengvai apgirtę (nuo 0,2 iki 0,4 prom.), taip pat sukėlė eismo įvykį ir sutrikdė kitų eismo dalyvių sveikatą.

Motociklininkams papildomas mokymasis numatomas ir už važiavimą be šalmo. Gilinti vairavimo žinias reikės ir vairuotojams, iš kurių už KET pažeidimus buvo atimta teisė vairuoti.

Pradedantiesiems vairuotojams pažeidėjams reikės išklausyti teorinius bendrojo mokymo 30 minučių kursus apie saugų, ekonomišką, ekologišką vairavimą. Jiems bus skirtas ir 60 minučių praktinis ekonominis ir ekologiškas vairavimas (taikomas tik B kategorijos transporto priemonių vairuotojams; A1, A2, A ir B1 kategorijų transporto priemonių vairuotojams – tik teorinė dalis).

Po praktinio vairavimo bus aptariamos pagrindinės klaidos. Po teorinių ir praktinių mokymų vairuotojai turės išlaikyti žinių patikrinimo testą: per 30 minučių atsakyti į 10 klausimų.

Papildomi mokymai vairuotojams, kuriems buvo atimta teisė vairuoti dėl KET pažeidimų, susidės iš 90 minučių bendrojo kurso, 45 minučių KET pažeidėjo pokalbio su psichologu (KET pažeidimo aptarimas, jo priežastis, asmeninė atsakomybė), 30 minučių stabdymo pratimų, kurių metu vairuotojui bus aiškinama apie stabdymo ypatumus. Po šių mokymų – žinių patikrinimo testas.

Mokymus vykdys mokymo įstaigos, turinčios teisę organizuoti ir rengti papildomą motorinių transporto priemonių vairuotojų mokymą. Pagal Saugaus eismo automobilių keliais įstatymą, pradedantysis vairuotojas, turintis 2 metus galiojantį vairuotojo pažymėjimą ir per tą laiką nepažeidęs KET reikalavimų, turės teisę jį pakeisti į 10 metų galiojantį vairuotojo pažymėjimą be papildomų vairuotojų mokymų.

Pradedantysis vairuotojas, pažeidęs KET ar kitus reikalavimus, už kuriuos numatytas papildomas vairuotojų mokymas, mokymus privalo baigti per vienerius metus nuo pažeidimo padarymo datos.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder