Sekmadienį - Pasaulinė diena žuvusiesiems eismo įvykiuose atminti

Sekmadienį - Pasaulinė diena žuvusiesiems eismo įvykiuose atminti

Kiekvienais metais lapkričio trečiąjį sekmadienį minima Pasaulinė diena žuvusiesiems eismo įvykiuose atminti. Šiais metais tokia diena – lapkričio 16-oji.

2005 m. lapkričio 26 d. Jungtinių Tautų Organizacija (JTO) priėmė rezoliuciją, kuria kreiptasi į šalių vyriausybes, kad kiekvienais metais trečiasis lapkričio sekmadienis būtų skirtas žuvusiesiems eismo įvykiuose paminėti. Pagrindinis šios atmintinos dienos tikslas – solidarumo išreiškimas ir dvasinis palaikymas, skirtas šeimoms, kurios išgyvena netektis dėl keliuose prarastų savo šeimos narių, draugų ar pažįstamų.

Kiekvienais metais pasaulyje eismo įvykiuose žūsta daugiau nei vienas milijonas žmonių, 50 milijonų sužeidžiama, daugelis jų lieka neįgalūs. Europos Sąjungos keliuose 2012-aisiasis žuvo apie 28 000 žmonių, sužeista apie 250 000.

Praėjusiais metais mūsų šalyje eismo įvykiuose žuvo 256 žmonės, t. y. 46 eismo dalyviais mažiau negu 2012-aisiais. Tai mažiausias žuvusiųjų skaičius ne tik per 23-ejus mūsų šalies Nepriklausomybės metus, bet ir nuo 1959–1960 metų, kai eismo įvykiuose žuvo po 279 eismo dalyvius. 2012 m. Lietuvoje eismo įvykiuose žuvo 302 žmonės, 2011 m. – 296, 2010 m. – 299.

Šiais metais (iki lapkričio 13-osios) mūsų šalyje eismo nelaimėse jau netekome 216 eismo dalyvių, tarp kurių 23 nepilnamečiai. Didelis žuvusių žmonių skaičius akivaizdžiai byloja apie neatsakingą žmogaus elgesį kelyje.

Lietuvos policijos kapelionas kunigas Algirdas Toliatas kartu su policijos bendruomene kviečia visus Lietuvos žmones paminėti tuos, kurie žuvo eismo nelaimėse, ir apsaugoti tuos, kurie gyvi.

Šį sekmadienį, lapkričio 16-ąją, daugelyje mūsų šalies bažnyčių bus aukojamos šv. Mišios, skirtos Pasaulinei dienai žuvusiesiems eismo įvykiuose atminti. Policijos pareigūnai kartu su kitų institucijų, visuomeninių organizacijų atstovais taip pat organizuoja įvairius renginius šiai dienai paminėti. Šv. Mišios bus aukojamos ir Klaipėdos Šv. Juozapo darbininko bažnyčioje.

Lietuvos policijos bendruomenė kviečia visus eismo dalyvius nelikti abejingiems nei savo, nei kitų saugumui kelyje, gerbti ir saugoti vieni kitus, kad išvengtume ne tik eismo įvykių, bet ir beprasmių žūčių.

Sidebar placeholder