Vairuotojai važiuoti per vandenį dar neišmoko

Vairuotojai važiuoti per vandenį dar neišmoko

Nors pastaruoju metu uostamiesčio gatvės po liūčių ir vėtrų apsemiamos gana dažnai, vairuotojai važiavimo apsemtomis gatvėmis subtilybių pasimoko ne iš skaudžių svetimų pavyzdžių, o tik savo ženkliai suplonėjusios kišenės dėka.

Po paskutiniojo škvalo, Klaipėdą užklupusio pirmadienio vakarą, internetas prisipildė vaizdais su automobiliais, išsijungus varikliui stojančiais viduryje apsemtų gatvių.

"Diagnozė labai aiški - hidraulinis smūgis. Tiesa, kol kas paskutiniosios liūties aukų servise dar nepasirodė, tačiau automobilių, nukentėjusių važiuojant per apsemtą gatvę, sulaukiame kone kiekvieną kartą praūžus stichijai", - "Vakarų ekspresui" sakė "Solorinos" serviso atstovas Vytautas Butkus.

Klientų su vandens sulaužytais varikliais sako sulaukiantys ir "Kemi" atstovai. "Po liūčių tokių tikrai atitempia. Problema ta, kad žmonės nesupranta, kas gali atsitikti blogo, kai važiuojama, kartais ir dideliu greičiu, apsemtomis gatvėmis. O to pasekmės - itin skaudžios piniginei", - teigia šio servisų tinklo Klaipėdos padalinio vadovas Evaldas Matilionis.

Pasak jo, pasiseka, jei remonto kaina siekia 2 tūkstančius litų - tai esą mažiausia suma, kurią tenka pakloti už hidraulinio smūgio metu sugadintą variklį.

"Praėjusį kartą ėmėmės taisyti vienos klaipėdietės automobilį, kuriuo ji bandė įveikti apsemtą Herkaus Manto gatvės atkarpą po garsiuoju geležinkelio viaduku, kur gatvė nuolat patvinsta. Paskaičiavome, jog tai kainuos 3 tūkstančius litų. Perpus pigiau atsiėjo sumontuoti naudotą variklį", - prisiminė ir V. Butkus.

Kodėl hidraulinio smūgio pasekmės yra itin brangios?. Pro oro paėmimo angas patekęs vanduo patenka į variklio cilindrus. Kadangi vandens neįmanoma suslėgti, nuo smūgio sulinksta švaistikliai, gali net suskilti visas cilindrų blokas ar deformuotis alkūninis velenas.

"Daug kas priklauso nuo automobilio konstrukcijos. Šiuolaikinėse mašinose, ypač benzininėse, oro paėmimo angos įrengiamos gana žemai, bamperiuose, todėl važiuojant per gilų vandenį jis netrunka patekti į variklį.

Patarimas vienas - jei vanduo siekia bamperį, geriau sustoti ir grįžti atgal. Arba, blogiausiu atveju, išjungti variklį ir stumtis mašiną. Aplinkkeliu įveikti keli kilometrai ar kelionė išsikviestu taksi kainuos nepalyginti pigiau nei variklio remontas", - sako V. Butkus.

Labai norintiems tęsti kelionę apsemta gatve E. Matilionis pataria važiuoti labai lėtai. "Aišku, geriau, kad variklis būtų išjungtas ir vairuotojas stumtųsi mašiną, bet jei jau važiuoja - ir tai tik ten, kur žino, kad nebus dar gilesnių vietų, - geriau tą daryti lėtai, kad vanduo neapsemtų oro angų", - sako jis.

Pasak V. Butkaus, per apsemtas gatves geriau nevažiuoti ir dėl automobilio elektronikos, kuri taip pat gali gauti vandens, ir dėl ratų guolių.

"Dabar, taupant vietą, gamintojai įvairius elektroninius valdymo blokus, pavyzdžiui, kuro siurblio, dažnai montuoja žemiau, todėl juos apsemti irgi nesunku. O štai ratų guoliuose suveikia panašus principas, kaip ir variklių cilindruose - patekusio vandens, skirtingai nuo tepalo, neįmanoma išstumti, ir jis sugadina guolius", - sako specialistas.

Pirmadienio liūties aukų jau sulaukė draudikai.

Bendrovė "Lietuvos draudimas" gavo žinių apie vieną automobilį, nukentėjusį nuo hidraulinio smūgio, šiam nuostoliui atlyginti rezervuota 3 200 litų. Užregistruotas ir atvejis, kai Klaipėdoje lietaus vandeniui apsėmus stovintį automobilį buvo sugadinta jo vidaus apdaila ir elektroninė įranga.

"Dažniausiai vadinamieji hidrosmūgiai registruojami vasaros laikotarpiu, kai staiga ima smarkiai lyti. Liepos mėnesis - tokių įvykių pikas. Šiemet liepą mūsų klientų, apsidraudusių kasko draudimu, automobilių varikliai nuo vandens nukentėjo 3 kartus", - sakė bendrovės Gyventojų draudimo skyriaus vadovas Andrius Gimbickas.

"Po pirmadienio liūties Klaipėdoje užregistravome vieną tokį įvykį. Neseniai į tokią bėdą pateko ir klientas iš Šiaulių", - pranešė Gediminas Urbonavičius, "PZU Lietuva" Masinių žalų skyriaus vadovas.

Jo teigimu, remonto išlaidos "hidrosmūgio" atveju sudaro nuo kelių iki keliolikos tūkstančių litų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder