Apie įmones, kurių pavadinimas – kaip balandžio pirmosios pokštas

Apie įmones, kurių pavadinimas – kaip balandžio pirmosios pokštas

Nemažai šalies verslininkų savo įkurtos įmonės pavadinime deklaravę patikimumą, solidumą, garantijas ar net pelną, šiandien, matyt, mielai šūktelėtų „Apgavau! Su balandžio pirmąja!“

„Tikriausiai visi žino posakį „Kaip įmonę pavadinsi, taip ji ir gyvuos“, - sako UAB Creditreform Lietuva“ direktorius Saulius Žilinskas, - regis, ne taip jau mažai pasiryžusių įkurti nuosavą verslą šiuos žodžius priėmė ir priima už gryną pinigą. Deja, kaip rodo mūsų specialistų atlikta analizė, įmonių steigėjų pažadai būti solidiems, sėkmingiems ar pelningiems, įkūnyti kuriamos įmonės pavadinime, dažnokai neišsipildo.“

Sunku patikėti, kad Lietuvoje nuo nepriklausomybės atkūrimo buvo įregistruota net per 400 tūkst. įvairiausių įmonių, iš kurių šiuo metu formaliai gyvos kiek daugiau nei 200 tūkst. Tiesa, iš tikro bent vieną darbuotoją samdo tik apie 100 tūkst. įvairių verslo subjektų. Įmonių, kurios savo pavadinime žada sėkmę ar avansu skelbiasi patikimomis, pelningomis ir panašiai, ne tiek jau daug. Priskaičiavome mažiau nei keturis šimtus.

Garantas prieš Fortūną

Didžiausią magišką galią, atrodo, turi žodis „garantas“, mat jį arba jo formas savo pavadinime naudoja net 119 įvairių Lietuvos registruotų įmonių, tarp kurių nemažai užsiimančių ar užsiėmusių draudimo veikla. Deja, 34 „garantuotos“ įmonės jau kuris laikas anapilyje.  Tarp jų bendrovės „Biznio garantas“, „Verslo garantas“ ir netgi „Sėkmės garantas“, o dar 28 įvairūs „garantai“ jau senokai apleisti darbuotojų.

Gaudydami sėkmės paukštę lietuviai bando į pagalbą atsikviesti ir Fortūną. Ne veltui taip besivadinančių verslų Lietuvoje įregistruota net 88. Tik, regis, sėkmės deivė šioms įmonėms rodo per mažai palankumo, nes net 77,3 proc. visų „fortūnų“ šiuo metu realiai neveikia. Iš jų 33 įmonės jau įgijusios bankrutavusios, bankrutuojančios, likviduojamos ar išregistruotos statusą.

Ne ką geriau sekėsi ir verslo subjektams, nutarusiems pasivadinti „sėkmingais“ ar šio žodžio vediniais. Iš Lietuvoje įkurtų 74 „sėkmingų“ įmonių šiuo metu realiai neveikia 73 proc.: 35,1 proc. jau ir juridiškai pasitraukė iš rinkos. Tarp tokių uabai „Trijulės sėkmė“, „Sėkmingos investicijos“, individuali įmonė „Sėkmingas pasirinkimas“. Be darbuotojų šiuo metu likusios bendrovės „Briliantinė sėkmė“, „Sėkminga statyba“,  „Sėkminga komanda“, individuali įmonė „Sėkminga prekyba“, asociacija „Sėkmė avansu“ ir net UAB „Visuotinė sėkmė“.

Stabiliose trūksta stabilumo

Tačiau prasčiausiai sekasi įmonėms, nutarusioms pasivadinti „stabiliomis“ ar kitomis šio žodžio formomis. Iš dvylikos įmonių šiuo metu neveikia net 83,3 proc. – penkios jau oficialiai paskelbtos neveikiančiomis. Tarp jų – R.Kavaliausko įmonė „Stabilumas“, UAB „Stabilios investicijos“. O štai bendrovė „Stabili įmonė“ (taip, taip -  tai toks pavadinimas) šiuo metu yra likusi be darbuotojų.

Pasivadinti „pelnu“ ar „pelningu“, o dar angliškai, išvis prastas variantas. Iš vienuolikos žodelį „profit“ savo pavadinime „priglaudusių“ kompanijų realiai neveikia net 9. Tarp jų UAB „Profit partner“, UAB „Profit & Splendour”.  O iš 11 „pelningomis“ dar registruojantis pasivadinusių įmonių neveikia keturios: IAB „Pelnas“, UAB „Geras pelnas“ bei kitos.

Pinigus prastai „traukia“ ir žodelis „solidus“. Iš dešimties jau nuo įkūrimo „solidžių“ verslų oficialiai neveikia vienas, o dar trys išbarstė visus darbuotojus.  Deja, bet solidžia jau niekada netaps UAB draudimo brokerių bendrovė „Solidus LT“, o UAB „Solidus sprendimas“ tam pasiekti neturi nė vieno darbuotojo.

Patikimos tik pavadinime

Tačiau ir „patikimomis“ pasivadinusios įmonės tikrovėje verčiasi sunkiai. Iš 49 registruotų patikimumą deklaravusių įmonių realiai veikia tik kiek daugiau nei pusė. Likusios 22 patikimomis kaip ir negalėtų būti laikomos, nes devynios jau oficialiai negyvos, o 13 kažkaip verčiasi be personalo. Tarp tokių UAB „Patikimi ratai“, UAB „Patikimas stogas“, IĮ „Patikimi vartai“, UAB „Patikima sargyba“, UAB „Patikima informacija“, IĮ „Patikimas prekeivis“ ir net UAB „Patikimos investicijos“.

Atrodo, kad geriausiai padarė verslų steigėjai, pavadinimui pasirinkę lotynišką žodžio „pelnas“ vertinį. Iš šešių įmonių, kurių pavadinime žodis „lucrum“, šiuo metu dvi (33,3 proc.) neturi personalo, o oficialiai neveikiančių nėra nė vienos.

Tiesa, kol kas veikia 100 proc. įmonių, kurių pavadinime – žodis „patikrinta“ ar jo vediniai. Tačiau tokių verslo subjektų, deja, yra tik vienas – UAB „Laiko patikrinta kokybė“.   

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder