Bankai privalės apie naujas paslaugas pranešti iš anksto

Bankai privalės apie naujas paslaugas pranešti iš anksto

Rinkos dalyviai, ketinantys platinti naujus finansinius produktus ar keisti jau platinamus, privalės apie juos informuoti priežiūros instituciją - Lietuvos banką. Tokį įpareigojimą siūloma pradėti taikyti jau šį rudenį. Informavimo tvarką nustatantis teisės akto projektas pateiktas svarstyti bankų, kitoms finansų rinkos dalyvių asociacijoms, pranešė Lietuvos bankas.

"Įpareigoję teikti informaciją apie rinkai siūlomus naujus finansinius produktus, galėsime stebėti finansinių produktų rinkos vystymosi kryptis, įvertinti, ar finansų rinkos dalyviai parenka tinkamas priemones rizikoms, susijusioms su nauju finansiniu produktu, valdyti. Jei kils abejonių dėl produkto tinkamumo vartotojams, nedelsdami rekomenduosime šalinti nustatytus pažeidimus, o prireikus viešai įspėsime vartotojus. Taip bendradarbiaujant su finansų rinkos dalyviais, bus siekiama, kad vartotojus pasiektų kokybiški finansiniai produktai", - sakė Lietuvos banko Priežiūros tarnybos direktorius Vytautas Valvonis.

Įsigaliojus naujai tvarkai informacija turės būti teikiama apie investicinius produktus (pvz., investiciniai indėliai, investicinio gyvybės draudimo produktai ir kt.), apie dviejų ar daugiau produktų ir paslaugų derinius (pvz., paskolos būstui įsigyti ir gyvybės draudimo ar ne gyvybės draudimo derinys ir kt.), apie skolos vertybinius popierius (obligacijos, indėlių sertifikatai, liudijimai), kurie nėra draudžiami pagal Indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymą, apie kreditavimo produktus, teigiama Lietuvos banko pranešime.

Dokumento projekte išdėstyti teiktinos informacijos reikalavimai, tarp jų - informacija apie su produktu susietą finansinį turtą, apie tikslinę rinką ar vartotojų grupę, apie platinimo kanalus, planuojamą pardavimo apimtį. Be to, finansų rinkos dalyviai turės pateikti naujam finansiniam produktui būdingų rizikų aprašymą, nurodydami ne tik vartotojams, bet ir finansų rinkos dalyviams kylančias rizikas bei planuojamas priemones nustatytoms rizikoms valdyti.

Rinkos dalyvių pastabų ir pasiūlymų dėl parengto teisės akto projekto, paskelbto Lietuvos banko interneto svetainėje, bus laukiama iki 2012 m. rugpjūčio 2 d.

Artimiausiu metu Lietuvos bankas taip pat parengs kredito įstaigų, draudimo, finansų maklerio ir valdymo įmonių rizikos valdymą reglamentuojančių teisės aktų papildymus. Šiais pakeitimais bus siekiama įpareigoti finansinių paslaugų teikėjus platinant naują produktą efektyviai įvertinti vartotojams ir pačiai įmonei kylančią riziką bei nustatyti tinkamas proceso kontrolės priemones, pažymima Lietuvos banko pranešime.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder