ECB jau ketvirtadienį paskelbs apie kiekybinį švelninimą

ECB jau ketvirtadienį paskelbs apie kiekybinį švelninimą

Europos centrinis bankas (ECB) jau ketvirtadienį vyksiančiame savo valdybos posėdyje turėtų atskleisti obligacijų supirkimo programos detalių. Taip pat posėdžio metu bus kalbama apie Graikijos situaciją bei naujausią euro zonos pareigūnų sprendimą pratęsti paramą skolų kamuojamai valstybei, teigia analitikai. Apie tai praneša "EUbusiness".

ECB sprendimus priimanti valdyba posėdžiaus Kipro sostinėje Nikosijoje, o ne Frankfurte, kaip įprasta.

Po dar sausį paviešintų kiekybinio švelninimo (QE) programos planų teigiama, kad daugiausiai ir bus derinamas šis sprendimas - papildomų naujų priemonių banko specialistai paskelbti neturėtų.

"Vargu, ar ECB skelbs apie naujas (finansų) politikos priemones, - jie ruošiasi pradėti vykdyti kiekybinio švelninimo programą", - teigia įmonės "Capital Economics" atstovė Dženifer Makeun (Jennifer McKeown).

 

"Manome, kad pirmajame susitikime po priimto sprendimo pradėti QE - o juk iki pačios programos pradžios liko vos kelios dienos - matysime, kad ECB laikysis "laukimo" politikos", - nurodo vokiečių "Commerzbank" ekonomistas Michaelis Šubertas (Michael Schubert).

Taip pat ketvirtadienį ECB paviešins naujausias savo prognozes apie euro zonos šalių augimo perspektyvas ir laukiamą infliacijos lygį.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder