ECB mažina euro zonos palūkanų normas iki rekordinių 0,05 proc.

ECB mažina euro zonos palūkanų normas iki rekordinių 0,05 proc.

Europos Centrinis bankas (ECB) ketvirtadienį sumažino bazines palūkanų normas iki 0,05 proc., taip pat po valdybos pasitarimo priimtos naujos ūkio skatinimo priemonės. Apie tai praneša BBC.

Birželį institucija smukdė savo palūkanų normas nuo 0,25 iki 0,15 proc., taip pat tapo pirmuoju banku, pradėjusiu taikyti neigiamas palūkanas bankams saugant jo ižde savo lėšas - šis rodiklis nuo -0,1 proc. sumenko iki -0,2 proc.

Ketvirtadienį ECB vadovas Marijus Dragis (Mario Draghi) taip pat pranešė apie ketinimus pradėti supirkinėti turtu užtikrintus vertybinis popierius (ABS). Tikimasi, kad toks sprendimas suteiks bankams papildomo likvidumo ir padės atgaivinti paskolų teikimą.

Kalbėdamas apie ABS supirkimą, M. Dragis teigė, kad "Eurosystem" įsigis plataus masto paprastųjų turtu užtikrinamų ir prioritetinių vertybinių popierių portfelį pagal specialią jų pirkimo programą.

"Mūsų sprendimas atspindi ABS rinkos įtaką naujų paskolų išdavimo skatinimui, o šis veikia visą ekonomiką. Intensyviai rengiamės tolesniems paruošiamojo pobūdžio savo veiksmams".

Po pateiktos naujausios informacijos euras JAV dolerio atžvilgiu iš karto smuko žemiausiai per pastaruosius 12 mėnesių - jo vertė pasiekė 1,3011 JAV dolerio.

Pastaruoju metu ECB buvo spaudžiamas stipriau skatinti regiono ūkio plėtrą, nes apdirbamosios pramonės aktyvumas susilpnėjo, o infliacijos lygis šiuo metu euro zonoje siekia vos 0,3 procento.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder