Europos Komisija primena, kad Lietuva dar kartą turės pateikti jai 2017 m. biudžeto projektą

Suformavusi naująją Vyriausybę Lietuva turės pakartotinai pateikti Europos Komisijai 2017 metų biudžeto projektą - kaip ir numatyta procedūriniuose dokumentuose. Tai pabrėžiama Europos Komisijos spalio 25 d. išsiųstame laiške Lietuvai.

Finansų ministerija atkreipia dėmesį, kad laiške Lietuvai, kitaip nei kitoms euro zonos šalims, Europos Komisija neprašo papildomų paaiškinimų dėl biudžeto ir nekomentuoja spalio 17 d. jai pateikto biudžeto projekto. Išvada dėl biudžeto projekto bus pateikta lapkričio mėnesį.

Laiške Lietuvai Europos Komisija patvirtina, kad gautas Lietuvos kreipimasis pasinaudoti ES Stabilumo ir augimo reglamente numatytu lankstumu, vykdant struktūrines reformas („Socialinį modelį").

Kartu Europos Komisija atkreipia dėmesį, kad galutinis biudžeto projekto ir struktūrinių reformų įvertinimas bus pateiktas, kai jau naujojo Seimo suformuota Vyriausybė pakartotinai pateiks biudžeto projektą ir patvirtins struktūrinių reformų tęstinį įgyvendinimą.

„Dabar ypač svarbu elgtis atsakingai ir neprisiimti naujų papildomų ilgalaikių įsipareigojimų", - sako finansų ministrė Rasa Budbergytė.

Ministrės teigimu, Komisijai pateiktas biudžeto projektas yra suformuotas ir spalio 17 d. pateiktas laikantis ES reglamentuose nustatytų terminų ir kitų reikalavimų.

Finansų ministerija primena, kad Europos Komisijai Lietuva pateikė išsamią informaciją apie socialinį modelį (socialinės ir darbo rinkos srities struktūrinę reformą) ir pagal procedūrą paprašė įvertinti jos atitikimą Stabilumo ir augimo paktui. Šis dokumentas numato galimybę ES šalims, įgyvendinančioms svarbias struktūrines reformas, neįtraukti jų kaštų vertinant viešųjų finansų balansą.

Numatoma, kad ši struktūrinė reforma, kartu su didinamų neapmokestinamųjų pajamų dydžiu, svariai prisidės prie ekonomikos augimo galimybių didinimo ir socialinės nelygybės mažinimo, taip įgyvendinant Europos Tarybos rekomendacijas dėl visapusiškos pensijų reformos pertvarkos ir darbo rinkos reformos, sudarant geresnes sąlygas įsidarbinti.

Biudžeto projekte pateikiamos ir ekonomikos raidos perspektyvos vidutiniuoju laikotarpiu, numatomi išlaidų pokyčiai 2017 m. Be to, Finansų ministerija pateikė išsamią informaciją apie numatomas geresnio mokesčių administravimo priemones.

Europos Sąjungos institucijoms pateiktas Lietuvos biudžeto projektas parengtas pagal 2017 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo, „Sodros" ir privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto projektus, kuriems Seimas pritarė po pateikimo.

Po naujos Vyriausybės suformavimo Europos Komisijai ir Euro grupei Lietuvos biudžeto projektas bus siunčiamas dar kartą, įtraukus sprendimus, kuriuos priims jau naujoji Vyriausybė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder