Finansų ministras Vilius Šapoka: žmonių pajamos išaugs daugiau nei infliacija

Finansų ministras Vilius Šapoka: žmonių pajamos išaugs daugiau nei infliacija

Finansų ministras Vilius Šapoka teigia, kad prie šiais metais išaugusios infliacijos labiausiai prisidėjo akcizų didinimas alkoholiui, bet jau kitais metais infliacija Lietuvoje turėtų mažėti ir siekti 2,7 proc. 

Kalbėdamas „Žinių radijui“ V. Šapoka pateikė ministerijos prognozes, kurios rodo, kad šiais metais infliacija gali siekti 3,5 proc. Tuo tarpu kalbant apie kitus metus ministras sako matantis akivaizdžius signalus, kad infliacija bus mažesnė. Vertindamas tai, kad šiais metais Lietuvos infliacija buvo didžiausia tarp Europos Sąjungos (ES) šalių V. Šapoka įvardijo svarbiausias tai lėmusias priežastis: sparčiausiai ES augančius atlyginimus ir akcizų, ypač alkoholio, didėjimą. 

„Eliminavus alkoholio akcizus, - teigė V. Šapoka, - infliacija būtų apie 2,5 proc. Kitaip tariant, normos ribose.„

V. Šapoka taip pat pabrėžė, kad ateinančiais metais ekonominis augimas bus lėtesnis. 

„Kalbant apie ekonomikos šilimą, akivaizdu, kad šiltėjanti infliacija padarė poveikį vidaus vartojimui, jo augimas slopsta. Ateinančiais metais prognozuojame kiek lėtesnį ekonomikos augimą, tačiau jis bus subalansuotas“, - kalbėjo finansų ministras. Jis taip pat prognozavo, kad kitais metais Lietuvos ūkio augimas bus apie 3 proc. Tuo tarpu šiemet tikimasi, kad ekonomika augs 3,6 procento.

V. Šapoka teigė, kad augantis biudžetas yra nukreipiamas svarbiausiems šiuo metu tikslams - skurdo mažinimui, sveikatos apsaugos stiprinimui, nacionaliniam saugumui, savivaldybių finansiniam savarankiškumui ir ekonomikos skatinimui bei investuotojų pritraukimui. 

Finansų ministras pabrėžė, kad šių metų biudžeto esminis prioritetas yra atkurti pasitikėjimą valstybe ir pasirūpinti tais, kuriems labiausiai to reikia. Šiuo tikslu, anot V. Šapokos, yra nukreipiama virš 600 milijonų eurų suma. Ministras tikino, kad valstybės nukreipiamos lėšos labiausiai pažeidžiamiems turėtų „nugalėti infliaciją“ ir visuomenė realiai pajustų augančią valstybės ekonomiką: „Žmonių pajamos išaugs daugiau nei infliacija“, - tikino V. Šapoka.

Finansų ministras kalbėdamas apie mažų pajamų problemą, kada didelė dalis Lietuvos visuomenės gyvena iš mažų pajamų, išskyrė tris, jo nuomone, esminius situacijai stabilizuoti elementus: mokestinių ir socialinių priemonių naudojimas didinat žmonių pajamas (ministras teigė, kad tai šiuo metu ir yra daroma, didinant neapmokestinamų pajamų dydį bei keliant pensijas), verslo aplinkos gerinimas ir siekis pritraukti investicijas, švietimo sistemos reformos įgyvendinimas. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder