„Fiskerstrand BLRT AS“ išlaiko stiprias pozicijas Norvegijos laivų statybos rinkoje

„Fiskerstrand BLRT AS“ išlaiko stiprias pozicijas Norvegijos laivų statybos rinkoje

Bendra AB „Vakarų laivų gamykla“ ir Norvegijos bendrovės „Fiskerstrand Verf AS“ kompanija „Fiskerstrand BLRT AS“ sudarė sutartį su Norvegijos keltų operatoriumi „Boreal Transport Nord AS“ dėl trijų naujų dvipusių automobilinių keltų statybos.

Trims skirtingoms šiaurės Norvegijos perkėloms skirti keltai bus pristatyti 2013 m. rudenį ir pradėti eksploatuoti nuo 2014 m. sausio 1 d. Su „Fiskerstrand BLRT AS“ pasirašyta statybos sutartis, taip pat numato galimybę pristatyti ketvirtą laivą iki 2014 m. sausio mėn. pabaigos.

Keltų paslaugas užsakė Nordlando apskrities savivaldybė, o „Boreal Transport Nord AS“ eksploatuos laivus ir teiks transportavimo paslaugas. Įskaitant naujuosius, „Boreal Transport Nord AS“ iš viso eksploatuoja šešis keltus keturiose Nordlando apskrities perkėlose.

„Tai yra mūsų pirma sutartis su „Boreal Transport Nord AS“ ir mes vertiname šią kompaniją, kaip naują užsakovą bei labai įdomų transporto operatorių Norvegijoje“, - teigia „Fiskerstrand BLRT AS“ vadovas Rolfas Fiskerstrandas.

„Keltų statybos sutartys buvo tarptautinio konkurso objektas, todėl galimybė jas pasirašyti su „Fiskerstrand BLRT AS“ įrodo mūsų konkurencingumą. Renkantis laivų statytoją mes remiamės bendru įvertinimu. Be to atsižvelgiame į kainą, pristatymo laiką, taip pat ne mažiau svarbi mums yra patirtis“, - teigia „Boreal Transport Nord AS“atstovas Kjetil Fiorsvoll.  

Dėl naujai statomų laivų ženkliai padidės dabartinių perkėlų pajėgumai. Pasak „Boreal Transport Nord AS“ projektų vadovo Bjorn Arne Bjerke, kiekviename iš naujųjų laivų tilps 50 keleivinių automobilių ir iki 249 žmonių.

Keltuose bus sumontuoti išmetamuosius teršalus mažinantys dyzeliniai varikliai bei efektyvios korpuso formos, kurios leis ženkliai pagerinti poveikį aplinkai, atsižvelgiant į laivo tonažą. Du keltai turi uždarą mašinų skyriaus denį, skirtą eksploatacijai C klasės vandenų plotuose, tuo tarpu trečiasis yra atviro tipo, skirtas eksploatacijai vandenų plotuose, priskirtuose D klasei.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder