"Germanikai" duotas oficialus startas

"Germanikai" duotas oficialus startas

Ketvirtadienį, kovo 22 d., oficialiai atidaryta naujoji Šilutės rajone veikiančios, koncernui SBA priklausančios baldų gamybos įmonės "Germanika" linija, atsiėjusi 36 mln. litų. Šios investicijos dėka iš viso sukurta apie 240 naujų darbo vietų.

SBA į "Germanikos" plėtrą investavo po to, kai įmonė laimėjo Švedijos koncerno IKEA paskelbtą konkursą miegamojo komplekto gamybai naujausia "vilktų" korpusinių baldų gamybos technologija.

Tik per metus pastatytoje naujojoje linijoje gaminami baldai iš medienos drožlių plokščių, padengtų dekoratyviniu impregnuotu popieriumi.

"Skirtingai nuo įprastų baldų, skydų kraštai nėra laminuojami kraštų juostele, o padengiami ta pačia plokštumos plėvele, tarsi detalę įvelkant. Tokie skydai atrodo visiškai vientisi, nėra jokių klijų siūlių, sujungimų. Naująja technologija pagaminti baldai atrodo labai estetiškai, yra puikios kokybės, atsparesni drėgmei. Tokių "vilktų" korpusinių baldų gamybos technologija atsirado vos prieš keletą metų ir šiuo metu yra naujausias rinkos "mados šauksmas", - pasakojo "Germanikos" vadovas Svajūnas Gečas.

Anot jo, naujoji linija buvo "užkurta" dar pernai rudenį. Ir dabar jau gaminami bei IKEA, su kuria SBA baldų kompanijos valdomos bendrovės bendradarbiauja jau daugiau nei dešimtmetį, tiekiami visi miegamojo baldai - dviejų modelių lovos, dviejų modelių spintos, trijų modelių komodos bei prie lovos statomos spintutės.

"Kai kurie baldai jau gaminami dirbant keturioms pamainoms", - sakė S. Gečas.

Anot jo, 67 proc. įdarbintų žmonių yra Šilutės rajono gyventojai. Naujų darbuotojų amžiaus vidurkis - 29 metai.

"Šiandien, kai jaunimo nedarbas ir emigracijos lygis yra itin aukštas, manome, kad investuoti į naujų darbo vietų kūrimą regionuose ir taip sumažinti jaunų, protingų žmonių išvykimą iš šalies yra labai svarbu", - sakė SBA koncerno Verslo plėtros viceprezidentas Egidijus Valentinavičius.

Jo teigimu, analogiškų "Germanikai" gamyklų tiek pasaulyje, tiek Europoje yra tik keletas. Planuojama, kad "Germanikos" naujos produkcijos pardavimai per 5 metus sieks 670 mln. litų.

Pasak SBA baldų kompanijos generalinio direktoriaus Ričardo Kiaurakio, šis investicinis projektas leis įsitvirtinti naujuose baldų rinkos segmentuose.

"Vilktų" korpusinių baldų gamybos technologija leidžia "Germanikoje" gaminti aukštos pridėtinės vertės produkciją, kuri šiandien yra itin populiari tarp vartotojų", - sakė R. Kiaurakis.

Oficialioje naujos linijos atidarymo ceremonijoje "Germanikai" sėkmės linkėjo ir IKEA atstovas Tord Skoog, ir finansavimą šiam investiciniam projektui suteikusio banko AS „UniCredit Bank" valdybos pirmininkas Ralf Cymanek. Pastarasis džiaugėsi sėkmingu banko ir SBA koncerno bendradarbiavimu, kuris tęsiasi jau daugiau nei šešerius metus.

"Finansuodami naujus investicinius projektus kreipiame dėmesį į tai, kad jie būtų orientuoti ir į eksportą, naujas rinkas. "Germanika" - būtent toks pavyzdys. Ši kompanija nestovi vietoje ir skiria daug resursų produkcijos tobulinimui, naujos technologijoms", - sakė AS „UniCredit Bank" Lietuvos skyriaus generalinis direktorius Gintaras Maželis.

SBA baldų grupė yra didžiausia Baltijos šalyse grupė, valdanti baldų gamybos įmones. Šilutės rajone be "Germanikos" jai priklauso ir bendrovė "Šilutės baldai", kurioje dirba daugiau nei 800 žmonių. Grupei taip pat priklauso įmonės "Klaipėdos baldai", "Kauno baldai", "Visagino linija", "Novo Mebel" (Rusija) ir "Mebelain", Baltarusijoje, Mogiliovo laisvojoje ekonominėje zonoje, šiuo metu statanti 14 mln. eurų vertės baldų fabriką.

SBA baldų grupės apyvarta pernai siekė 518 mln. litų. Šiemet numatoma pasiekti 726 mln. litų ribą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder