Griežtinama finansinė atsakomybė už darbą "šešėlyje"

Griežtinama finansinė atsakomybė už darbą "šešėlyje"

Darbdaviai turėtų sumokėti nelegaliai dirbusiam žmogui atlyginimą ir mokesčius, o pastarasis privalėtų grąžinti gautas nedarbo išmokas už laiką, kai dirbo nelegaliai.

Vyriausybė antradienį pritarė tai numatančioms įstatymų pataisoms. Jas parengusios Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos teigimu, taip siekiama mažinti darbdavių paskatas įdarbinti žmones nelegaliai.

Darbo kodekso, Nedarbo socialinio draudimo įstatymo bei Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo pakeitimų projektai teikiami svarstyti Seimui.

Nelegaliai dirbusiam žmogus turės būti atlyginta, sumokant ne mažiau kaip minimalią algą už tris mėnesius, jei nebus įrodyta, kad nelegaliai jis dirbo kitokį laiką.

Nelegaliai dirbusiems bedarbiams ne tik reikės grąžinti neteisėtai gautas išmokas, - jų mokėjimas bus nutrauktas. Tačiau grąžinti pinigų neturės tie, kurie patys praneš apie nelegalų darbą.

Šiuo metu Darbo kodeksas nenumato galimybės iš darbdavių priteisti nelegaliai dirbusiems žmonėms atlyginimą, taip pat nėra galimybių iš jų susigrąžinti nedarbo išmokų.

Valstybinės darbo inspekcijos duomenimis nelegalaus darbo apimtys Lietuvoje mažėja: 2011 m. buvo išaiškinti 1823 nelegalaus darbo atvejai, o 2013 metais. – 1428 atvejai.

Siekdama mažinti administracinę naštą darbdaviams, Vyriausybė taip pat siūlo nustatyti, kad darbdavių žinios iš darbuotojų saugos ir sveikatos srities būtų privalomai tikrinamos tik pradedant veiklą - atsisakoma privalomo pakartotinio atestavimo darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais. Šiuo metu šios žinios turi būti teigiamai įvertintos ne rečiau kaip kas penkerius metus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder