Ieško pančių naktiniam verslui

Ieško pančių naktiniam verslui

Vakar posėdžiavusi Klaipėdos miesto savivaldybės, profsąjungų ir darbdavių trišalė taryba aptarė du miesto skaudulius - naktinę prekybą alkoholiu ir naktinių lombardų veiklą.

Jei dėl pseudokavinių konkrečių pasiūlymų tikimasi sulaukti dar iki Naujųjų, tai dėl lombardų norima išsamesnės analizės.

Senamiestyje nereikia?

Posėdyje dalyvavęs I policijos komisariato viešosios policijos atstovas Arūnas Pužauskas informavo, kad I ir II policijos komisariatų pajėgomis per tris šių metų ketvirčius buvo atlikta 17 naktinių barų-parduotuvių patikrinimų ir užfiksuota 10 pažeidimų. Skirtos 4,5-5 tūkst. Lt baudos įmonių vadovams, bausti ir alkoholio pardavėjai.

Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai per vasarą kavines naktimis tikrino du kartus ir užfiksavo kelis pažeidimus. Muzika groja ir po 22 val., o alkoholiu prekiauta ir po 23 val.

Skyriaus atstovas Marius Poimanskis mano, kad prekyba alkoholiu vasarą kavinėse turėtų būti pailginta bent valanda, iki vidurnakčio, nes dabartinis reikalavimas praktiškai yra nerealus.

Manoma, jog naktiniai barai-parduotuvės, kitaip dar vadinamos pseudokavinės (kiekviena parduotuvė, turinti tualetą ir staliuką ant vienos kojos, jau gali turėti kavinės statusą) įsteigtos tam, kad būtų galima ilgiau prekiauti alkoholiu naktį. Aplinkinių namų gyventojai skundžiasi, kad prie jų triukšmaujama, šiukšlinama, vemiama ir t. t.

Panašus baras J. Janonio gatvėje buvo uždarytas, bet tam prireikė nemažai policininkų ir Mokesčių inspekcijos darbuotojų pastangų.

Policininkų manymu, naktinės prekybos alkoholiu pelnas yra toks didelis, kad baudos negelbsti. Jie siūlo tokių naktinių barų - parduotuvių veiklą apriboti iki 22 val.

Tarybos nariai diskutavo, ar neatsitiks taip, kad staiga bus apribota visų barų veikla iki 22 val.

Akcentuota, kad ypač didelės bėdos kyla tada, kai tokios kavinės įkuriamos pirmajame gyvenamojo namo aukšte. Miesto Tarybos narės Zitos Šličytės teigimu, dėl to kaltas įstatymas, reikalaujantis surinkti 50 proc. namo gyventojų parašų, nors jie gali gyventi ir kitose laiptinėse esančiuose butuose. O gyventojo, kurio buto siena ar grindys tiesiogiai ribojasi su kavine, parašas yra nebūtinas. Taip esą yra šiurkščiai pažeidžiamos šio žmogaus teisės.

Posėdyje dalyvavusios senamiesčio verslininkų atstovės piktinosi, kad vėl norima tik viską uždrausti, nieko neleisti. Tuo metu miesto Tarybos narys Algirdas Grublys tikino, kad senamiestyje nereikia skatinti tokio verslo kaip degtinės pardavinėjimas naktį.

Vis dėlto nuspręsta kreiptis į savivaldybės Viešosios tvarkos, Licencijų, leidimų ir vartotojų teisių apsaugos skyrius, kad jų specialistai peržiūrėtų tokios veiklos taisykles ir dar iki Naujųjų metų ir pateiktų pasiūlymus, ką reikėtų keisti.

Lombardams reikia analizės

Tuo metu naktinių lombardų klausimas pasirodė dar painesnis.

Z. Šličytė retoriškai klausė, kam reikalinga, kad lombardai veiktų naktį.

Nors lombardų atstovai tikina, kad dažniausiai yra naktį užstatomi vestuviniai žiedai, neatmetame galimybė, jog ir pavogti daiktai nešami į lombardus. Tačiau Viešosios policijos atstovas tokių duomenų, kiek vogtų daiktų atsiduria lombarduose, neturėjo.

Miesto Tarybos nario Artūro Razbadausko manymu, būtina inicijuoti situacijos analizę pasitelkiant kriminalistus ir kitas tarnybas, o tada jau žiūrėti, kaip būtų galima išspręsti šį klausimą.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder