Įsibėgėja gamtinių dujų saugyklos Telšių rajone projektas

Įsibėgėja gamtinių dujų saugyklos Telšių rajone projektas

Požeminės gamtinių dujų saugyklos projektas, prie kurio įgyvendinimo prisideda bendrovė „Lietuvos energija", įsibėgėja. Telšių rajone įrengtame pirmajame gręžinyje baigti visi numatyti tyrimai. Tolesni Syderių geologinės struktūros tyrimai bus tęsiami kitame gręžinyje. Darbus planuojama pradėti jau kitą savaitę.

Pirmasis Syderių geologinės struktūros tyrimų gręžiniuose etapas atliktas laiku ir sėkmingai. Tiriamieji darbai netoli Jucių kaimo Telšių rajone pradėti 2012-ųjų rugsėjo pabaigoje, o baigti sausio 7 d. Kartu dirbę jungtinio konsorciumo, sudaryto iš kompanijos UAB „Minijos nafta", Lenkijos bendrovės „Diament" ir Vokietijoje veikiančio JAV kompanijos „Weatherford" padalinio, specialistai išgręžė vieną vertikalų gręžinį (1532 m gylio) ir dvi iškreivintas jo atšakas (1466 m ir 1535 m gylio).

Planuojama, kad gręžimo darbai antrojoje gręžimo aikštelėje Telšių rajono Rūdupių kaime bus pradėti sausio viduryje, truks apie du mėnesius.

Pagrindinis Syderių geologinės struktūros tyrimų tikslas - įvertinti, ar vidutiniškai 1450 m gylyje esantis kambro sluoksnio smiltainis yra tinkamas saugoti gamtines dujas, taip pat ar smiltainį dengiantis apsauginis ordoviko uolienų sluoksnis yra nelaidus, o pati geologinė struktūra yra sandari.

Tikimasi, kad galutiniai rezultatai paaiškės šių metų spalio-lapkričio mėnesiais.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder