Įstatymo pataisos apribos tabako vartojimo skatinimą ir rėmimą

Įstatymo pataisos apribos tabako vartojimo skatinimą ir rėmimą

Siūloma sugriežtinti valstybės tabako kontrolės politikos vieną iš principų ir nustatyti, kad draudžiamas tabako gaminių įsigijimo ir (ar) vartojimo skatinimas bei rėmimas.

Tokią Tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo pakeitimo projektą įregistravo Seimo narys Antanas Matulas.

Įstatymo pataisomis jis taip pat siūlo atsisakyti įstatyme nustatytos tabako reklamos išimties, kad tabako reklamos draudimas netaikomas juridinio asmens ar užsienio juridinio asmens filialo, gaminančio tabako gaminius arba kurio pagrindinė veikla yra prekyba tabako gaminiais, pavadinimo (firmos vardo) pateikimui šių juridinių asmenų ar užsienio juridinių asmenų filialų remiamų renginių metu ir šių renginių rėmėjų sąrašuose, išskyrus tokį pateikimą televizijos ir radijo programose.

A. Matulas siūlo išplėsti ir kitus su tabako gaminiais susijusius draudimus, pvz. Lietuvos Respublikoje juridiniams asmenims ir užsienio juridinių asmenų filialams, gaminantiems tabako gaminius arba kurių pagrindinė veikla yra prekyba tabako gaminiais, drausti remti renginius ir veiklas, bei televizijos ir radijo programas, nesvarbu ar tokios veiklos ir renginiai apimtų kelias valstybes ir jų įgyvendinimo teritorijas, ar tai būtų įgyvendinama tik Lietuvos Respublikos teritorijoje.

Taip pat siūloma valstybės tabako kontrolės principus papildyti dar vienu principu - nustatant ir įgyvendinant politikos kryptis, susijusias su tabako kontrole, apsaugoti jas nuo komercinių ir kitų tabako pramonės interesų.

A. Matulo teigimu, priėmus siūlomas įstatymo pataisas, bus apribotas tabako gaminių vartojimo skatinimas ir rėmimas.

Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo paplitimo Lietuvoje tyrimo, kurį atliko Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, duomenimis, 2012 m. du iš trijų (66,0 proc.) 15-64 m. amžiaus Lietuvos gyventojų nors kartą gyvenime yra rūkę, nei karto nebandžiusiųjų rūkyti yra 34,0 proc. Tyrimo duomenimis, per paskutiniuosius 12 mėnesių rūkė 36,3 proc. Lietuvos gyventojų, o per paskutiniąsias 30 dienų - 36,1 proc. Nepriklausomai nuo vartojimo laikotarpio, Lietuvoje rūkymas yra labiau paplitęs tarp vyrų nei tarp moterų.

Higienos instituto Sveikatos informacijos centro duomenimis, nuo su rūkymu susijusių piktybinių navikų 2014 m. mirė 1 586 asmenys, 2013 m. - 1 563.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder