Lietuvai didėja strimelių ir šprotų žvejybos kvotos

Lietuvai didėja strimelių ir šprotų žvejybos kvotos

Europos Komisija pateikė 2017 m. žvejybos Baltijos jūroje galimybių pasiūlymą, kuris grindžiamas neseniai priimtu daugiamečiu žvejybos Baltijos jūroje valdymo planu. Lietuvai svarbiausios yra strimelių, šprotų ir menkių žvejybos galimybės. Europos Komisijos pasiūlyme Lietuvai nustatoma 5580 tonų strimelių žvejybos kvota (8 proc. daugiau nei 2016 m.) ir 14130 tonų šprotų žvejybos kvota (beveik 40 proc. daugiau nei 2016 m.). 

Jame taip pat atsižvelgiama į 2016 m. gegužės mėn. gautas mokslines rekomendacijas ir konsultacijas su suinteresuotais asmenimis. Baltijos jūroje žvejybos galimybės nustatomos 10 išteklių. Šiais metais šešiems iš jų siūloma žvejybos galimybes padidinti, dviem ištekliams - sumažinti. Prieš siūlydama likusių dviejų išteklių (vakarinės ir rytinės Baltijos jūros dalių menkių išteklių) sužvejojamo kiekio apribojimus Komisija turi surinkti daugiau informacijos. 

Baltijos jūros menkių išteklių būklė, Tarptautinės jūrų tyrinėjimo tarybos (ICES) duomenimis, šiemet nepagerėjo. Verslinės ir mėgėjų žvejybos intensyvumas tebėra didelis, o taikytos priemonės nepadėjo ištekliams atsinaujinti tiek, kiek tikėtasi, todėl Komisija paprašė patariamosios mokslo įstaigos STECF ištirti mėgėjų žvejybos poveikį Baltijos jūros menkių ištekliams ir įvertinti įvairias galimas išteklių valdymo priemones. Gavusi išvadas ji pateiks pasiūlymą dėl vakarinės ir rytinės Baltijos jūros dalių menkių išteklių žvejybos galimybių 2017 metams. 

Visos aštuonios Baltijos jūros valstybės narės jau tariasi dėl bendros regiono pozicijos šiuo itin aktualiu klausimu BALTFISH formate. Galutinio politinio sutarimo dėl žvejybos galimybių 2017 metams bus siekiama spalio 10-11 d. vyksiančioje Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje Liuksemburge. 

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder