Naujiems pensijų gavėjams - naujoviški pažymėjimai

Naujiems pensijų gavėjams - naujoviški pažymėjimai

Tapatybės kortelės dydžio pažymėjimas su skaitmenine nuotrauka, magnetine juostele, saugos priemonėmis ir informacija lietuvių bei anglų kalbomis - toks naujoviškas dokumentas jau išduodamas naujiems pensijų gavėjams.

Tačiau toliau galioja ir seno pavyzdžio pensijų gavėjų pažymėjimai. Jų savininkams turimo pažymėjimo keisti į naują nereikia.

Nemokamai išduodamas pensijos gavėjo pažymėjimas nėra privalomas dokumentas, jis neatstoja asmens tapatybės dokumento ir ne visada suteikia teisę į nuolaidas.

Naujas pažymėjimas išduodamas priėmus sprendimą skirti pensiją ir pagaminus patį pažymėjimą. Kartu su sprendimu pažymėjimas išduodamas „Sodros" skyriuje arba išsiunčiamas savininkui paštu.

Atkreiptinas dėmesys, kad norintiems gauti naująjį pensijos gavėjo pažymėjimą bus privalu pateikti skaitmeninę nuotrauką, įrašytą kompaktiniame diske arba USB laikmenoje.

Planuojama, kad ateityje ant pažymėjimo bus spausdinamos gyventojų registre esančios nuotraukos, naudojamos gaminant pasus ir tapatybės korteles. Šiuo metu tokios galimybės nėra.

Atnaujinti pensijų gavėjų pažymėjimus reikėjo dėl to, kad baigėsi senųjų blankai, be to, pasikeitė saugos reikalavimai dokumentams. Naujame pažymėjime yra holograma, mikrotekstas ir kitos apsaugos priemonės.

Pažymėjimų gamybai buvo skelbtas viešųjų pirkimų konkursas. Su jo nugalėtoju pasirašyta sutartis dvejiems metams, pagal kurią už vieno pažymėjimo gamybą bus mokama 0,52 euro. Išlaidos pažymėjimams dengiamos iš „Sodros" administravimo lėšų.

Per metus išduodama apie 60 tūkst. pensijų gavėjų pažymėjimų.

Sidebar placeholder