Netinkamai sandėliuoti česnakai atims sveikatą, o dar ir baudą garantuos

Netinkamai sandėliuoti česnakai atims sveikatą, o dar ir baudą garantuos

Vaistais kone nuo visų ligų vadinami česnakai sveikatos šaltiniu gali tapti tik juos deramai patiekiant vartotojams. Didmenine prekyba vaisiais ir daržovėmis užsiimančioje bendrovėje „Alorena“ Šiauliuose to pasigesta, tad česnakų valymo ir fasavimo veikla čia laikinai sustabdyta.

Sprendimą laikinai sustabdyti UAB „Alorena“ česnakų valymo ir fasavimo veiklą Šiaulių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistai priėmė po planinio patikrinimo šioje bendrovėje. Tarnybos atstovai teigia patikrinimo metu nustatę daug šiurkščių pažeidimų. Anot specialistų, gamybos patalpose buvo neužtikrinta tinkama ventiliacija, o patalpos buvo nešvarios, nevalytos, jose mėtėsi pašaliniai daiktai, tara. Dalis patalpų esą naudotos ne pagal paskirtį - česnakai sandėliuoti buitinėse patalpose, dalis jų džiovinta kompresorinėje. Inspektoriai turėjo priekaištų bendrovės atstovams ir dėl to, kad nuvalyti česnakai buvo laikomi nešvariose dėžėse, išklotose klijuote, o produktų atliekos laikytos gamybos patalpose. „Ne visi savikontrolės žurnalai buvo pildomi laiku ir pagal reikalavimus, netinkamai laikomos pakavimo medžiagos, - teigiama tarnybos pranešime. - Nustatyta ir higienos pažeidimų - trūko rankų plovimo, dezinfekavimo ir sausinimo priemonių, netvarkingos buitinės patalpos, darbuotojai neturėjo darbo drabužių, 4 iš 10-ies dirbo nepasitikrinę sveikatos ir neišklausę higienos žinių kursų.“

Laikinai sustabdžius česnakų valymo ir fasavimo veiklą bendrovės administracijai nurodyta pasirūpinti, kad būtų pašalinti inspektorių nustatyti pažeidimai. Bendrovės „Alorena“ atstovai „Vakaro žinioms“ teigė atsižvelgsiantys į visas inspektorių pastabas ir jas ištaisysiantys, nors ir ne su visais kaltinimais sutinka. Bendrovės atstovai tvirtino, kad patikrinimą atlikus rytą ar po darbo situacija čia būtų buvusi visai kita, o vidury darbo dienos, anot jų, tiek dulkės, tiek česnakų lukštai neišvengiami. Pašalinę pažeidimus įmonės atstovai tikisi veiklą atnaujinti jau šią savaitę, bet tai padaryti galės tik po pakartotinio patikrinimo.

Parengta pagal dienraštį „Vakaro žinios“

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder