„Orlen Lietuva“ iškrauna septintą tanklaivį šį mėnesį, spalį atplauks dar 8

"Orlen Lietuva" gali būti uždaryta dar šiemet

Lenkijos koncerno „Orlen" valdoma bendrovė "Orlen Lietuva" šiuo metu dirba tik 60 proc. pajėgumo. Jei gamykla artimiausiu metu nesulauks investuotojų, ji gali būti uždaryta dar šiais metais. Kad Mažeikių naftos perdirbimo įmonei iškilo reali bankroto grėsmė, jau nebeslepia ir ją valdančio koncerno vadovai, rašo "Lietuvos rytas".

„Mažeikių gamykla susidūrė su tomis pačiomis bėdomis, kaip ir dauguma Europos naftos perdirbimo įmonių", - „Lietuvos rytui" rašė koncerno atstovai.

Mažeikiškiai dėl degalų pirkėjų konkuruoja su visomis Europos gamyklomis. Tačiau didžiausią smūgį įmonė patyrė tada, kai amerikiečiai nusprendė, jog lietuviškų degalų jiems nereikia. Anksčiau apie pusę Mažeikiuose gaminamos produkcijos nupirkdavo JAV kompanijos.

„Dėl skalūnų naftos gavybos ir aktyvaus amerikiečių eksporto mes susiduriame su bėdomis tiekdami produkciją į JAV rinką", - teigė „Orlen".

Mažeikiams bėdų kilo ir dėl krizės Ukrainoje. Palyginti su JAV, į šią šalį buvo eksportuojama mažiau produkcijos, bet ukrainiečiai mielai pirkdavo aukštos oktaninės klasės benziną, kuris būdavo palyginti brangus ir duodavo nemenkų pajamų.

„Orlen" atstovai „Lietuvos rytui" tvirtino, jog Lietuvos, Latvijos ir Estijos rinkos yra per menkos, kad būtų galima išnaudoti Mažeikių įmonės pajėgumus. Be to, kaimyninėse šalyse karaliauja skandinaviškų degalų importuotojai. Anot gamyklos savininkų, „Orlen Lietuva" sunkiai konkuruoja ir dėl nepatogios geografinės padėties.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder