Parduotas LNK televizijos kanalas
Parduotas LNK televizijos kanalas

Eteris

Koncernas "MG Baltic" iš Švedijos "Bonnier" grupės už neįvardytą sumą įsigis 100 proc. Lietuvos komercinės televizijos LNK akcijų.

"Nusprendėme plėsti žiniasklaidos verslą. LNK televizija labai profesionali, perspektyvi, sėkmingai veikianti įmonė. Džiaugiamės, kad televizija papildys koncerno "MG Baltic" gretas", - teigė koncerno "MG Baltic" viceprezidentas Raimondas Kurlianskis.

Pasikeitė strategija

"MG Baltic" antrinė įmonė "MG Baltic Investment" ir LNK akcijas valdanti bendrovė "Bonnier Entertainment" akcijų pirkimo pardavimo sutartį pasirašė gruodžio 12 dieną. Sandorį tikimasi baigti iki šių metų pabaigos. Tai buvo pranešta vakar vykusioje spaudos konferencijoje.

Dar šiais metais tikimasi išrinkti ir naują bendrovės valdybą. Jos nariu turėtų tapti ir dabartinis LNK generalinis direktorius Paulius Kovas

Pasak R. Kurlianskio, derybas su "Bonnier entertainment" dėl LNK pirkimo leido inicijuoti pasikeitusi švedų strategija. Anksčiau "Bonnier entertainment" deklaravo, kad jų veiklos zona Baltijos šalių regionas. Nuo praėjusių metų vidurio nuspręsta veiklą koncentruoti tik Skandinavijos valstybėse.

Su politika nesusiję

Koncerno "MG Baltic" vadovybė užtikrino, kad tai nėra politinis žaidimas, kaip bandoma traktuoti šį faktą - esą Rolando Pakso aplinka nusipirks LNK televiziją, kuri iki šiol labiausiai puolė prezidentą. Be to, užsiminta apie tai, kad vienu iš R. Pakso visuomeninių patarėjų buvo ir su "MG Baltic" susijęs asmuo.

R. Kurlianskis patikino, jog bus dedamos visos pastangos, kad televizinės žiniasklaidos lyderė LNK nebūtų priklausoma nei nuo politinių, nei nuo verslo interesų.

"Mes puikiai suvokiame atsakomybę, kurią prisiima koncernas "MG Baltic" įsigydamas LNK. Šiai televizijai lyderio pozicijas padėjo iškovoti gera įmonės vadyba, profesionalus kolektyvas bei "Laisvo ir nepriklausomo kanalo" neutralumas. Visa tai išlaikysime", - žadėjo R. Kurlianskis.

Anot jo, tai daryti įpareigoja pagarba žiniasklaidos įmonėms kaip demokratijos garantui.

Niekas nesikeis

Teigiama, jog nei LNK generalinis direktorius, nei programų direktoriai nesikeis, išliks tas pats televizijos pavadinimas ir ženklas.

"Aš lieku, direktoratas lieka, ir tuo viskas pasakyta", - spaudos konferencijoje antradienį tvirtino ir LNK generalinis direktorius Paulius Kovas.

Be kita ko, R. Kurlianskis pažymėjo, jog jis LNK įsigijimą vertina kaip investiciją į naują perspektyvią verslo šaką. Pasak jo, neatmetama galimybė plėsti televizijų veiklą ir kitose Baltijos šalyse.

LNK televiziją "Bonnier" įsigijo 1998 metų rudenį.

LNK taip pat yra įsteigusi antrinę bendrovę TV1, kuri nuo gruodžio 20 dienos Vilniuje ir Klaipėdoje pradės transliuoti kultūrines laidas.

LNK televizijoje kartu su prodiuserinėmis kompanijomis dirba 250 darbuotojų.

Viena didžiausių mokesčių mokėtojų

Koncerno "MG Baltic" įmonių grupė pagal konsoliduotą apyvartą įeina į didžiausių Lietuvos įmonių penkioliktuką. "MG Baltic" priklauso 29 įmonės, tarp kurių yra bendrovės "Stumbras", "Mineraliniai vandenys", "Apranga", "Birštono mineraliniai vandenys" ir kitos.

Be to, LNK bus ne vienintelė žiniasklaidos įmonė, priklausanti koncernui. "MG Baltic" jau turi įsigijęs informacinę agentūrą ELTA.

Koncernas yra vienas didžiausių darbdavių Lietuvoje - jo įmonėse gruodžio 1 d. dirbo 2 924 darbuotojai. Per tris šių metų ketvirčius "MG Baltic" įmonių konsoliduota apyvarta pasiekė 432,4 mln. litų - 11,4 proc. didesnė nei tuo pačiu metu pernai. Prognozuojama, kad 2003 metais ji sieks apie 700 mln. litų. "MG Baltic" yra vienas didžiausių mokesčių mokėtojų šalyje - šiemet jų bus sumokėta apie 230 mln. litų.

Edita UŽKURAITĖ

Sidebar placeholder