Pigiausia Baltijos šalių sostinė - Talinas
0

Pigiausia Baltijos šalių sostinė - Talinas

0

Pigiausia Baltijos šalių sostine šeimoms pripažintas Talinas, skelbia Latvijos laikraštis "Diena", palyginęs gyvenimo kainą Vilniuje, Rygoje ir Taline.

Gyvenimas Taline yra keliomis dešimtimis latų pigesnis nei Rygoje, o Vilniuje - keliomis dešimtimis latų brangesnis.

Tyrimui buvo pasirinkta reali šeima, kurią sudaro meno srityje dirbanti mama, daktaro disertaciją rašantis tėtis, kuris daugiausia pajamų gauna dėstytojaudamas. Šeimoje auga du vaikai - septynerių metų berniukas ir ketverių mergaitė.

Tyrimo metu nustatyta, kad pagrindinis Rygos privalumas - mažesnės nuomos kainos ir galimybė nemokamai naudotis viešojo transporto paslaugomis vaikams iki ketvirtos klasės.

Taline pigiausios komunalinės paslaugos, švietimas ir dauguma maisto produktų. Pavyzdžiui, Taline vaikams einant į mokyklą reikėtų nupirkti tik kuprinę, o vadovėlių ir sąsiuvinių duos mokykla. Taline taip pat nemokamos vadinamosios prailgintos grupės. Be to, išvyka tėveliui su dviem vaikais į kiną pasižiūrėti 3D filmą "Žaislų istorija3" pigiausiai atsieitų Estijos sostinė.

Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad maisto produktai šeimai Vilniuje kainuoja pigiau nei Rygoje. Lyginant maisto produktų kainas nustatyta, kad litras pieno Vilniuje yra vienu santimu pigesnis nei Rygoje ir Taline. O dėžutė kiaušinių brangiausia Rygoje, o pigiausi - Taline.

Cukraus kaina mažiausiai Taline, o Vilniuje pigiausios bulvės. Rygoje pigiausia duona skrudinti.

Karštas vanduo ir elektra pigiausi Taline, o mažiausiai už benziną mokama Rygoje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder