Prezidentūra perspėja dėl pieno kainų reguliavimo iniciatyvos įtakos smulkiesiems ūkininkams
Prezidentūra perspėja dėl pieno kainų reguliavimo iniciatyvos įtakos smulkiesiems ūkininkams

Prezidentūra skeptiškai vertina Seimo iniciatyvą reguliuoti pieno supirkimo kainas, kadangi dėl to gali nukentėti smulkieji ūkininkai. Pieno ūkiai turi stambėti, teigia Prezidentės vyriausioji patarėja socialiniais ir ekonomikos klausimais Lina Antanavičienė.

"Ar tikrai tas įstatymas duos tokį rezultatą, kokio, mes galime daryti prielaidą, kad politikai norėjo? Jeigu dabar įtvirtins tokias kainas įstatymu, tai greičiausiai viskas atsisuks priešingai, tiems smulkiesiems ūkininkams bus tiesiog dar blogiau, todėl kad iš jų pieno supirkėjai paprasčiausiai nebesupirkinės", - sakė L. Antanavičienė antradienį interviu "Žinių radijui".

Prezidentės vyriausioji patarėja teigė, kad negalima uždrausti perdirbėjams ar supirkėjams pirkti pieno kitose valstybėse, pavyzdžiui, Latvijoje ar Lenkijoje.

"Žinome iš viešosios erdvės, kad tą pačią dieną, kai Seime buvo balsuojama dėl šito įstatymo, pieno perdirbėjai iš karto pareiškė: mes iš smulkių ūkių nebepirksime pieno. Tada ir kyla klausimas, ko siekiama tokiu įstatymu, ar pagerinti mūsų smulkiesiems ūkininkams pieno gamintojams situaciją, panašu, kad taip nebus", - sakė L. Antanavičienė.

ELTA primena, kad Seimo sprendimu laikinai, iki 2017 m. sausio 1 d., nustatytos minimalios ūkio subjektų superkamo žalio pieno supirkimo kainos. Žalią pieną superkantys ir perdirbantys subjektai įpareigoti mokėti žalio pieno pardavėjams ne mažiau kaip 165 eurus už toną bazinių rodiklių pieno; ūkio subjektai - tarpininkai įpareigoti mokėti žalio pieno gamintojams, parduodantiems žalią pieną, ne mažiau kaip 130 eurų už toną bazinių rodiklių pieno.

Antradienį įstatymas atiduodamas nagrinėti dėl galimo procedūrų pažeidimo.

Prezidentės vyriausioji patarėja perspėja, kad šalies vadovė atidžiai vertins galimybę jį pasirašyti, kai šis teisės aktas atkeliaus į Prezidentūrą.

"Prezidentė labai atsakingai įvertins visų pieno rinkos žaidėjų nuomonę, pasižiūrės, kokios gali būti pasekmės šito įstatymo, tada bus priimtas sprendimas. Joks Lietuvoje įstatymas negali pabloginti Lietuvos vartotojų, gamintojų, gyventojų padėties”, - sakė L. Antanavičienė.

Prezidentės vyriausioji patarėja mano, kad pienininkų situaciją pagerintų jų kooperacija.

"Mūsų pieno ūkiai turi stambėti, kooperuotis, jungtis, tada jie gebės duoti daug geresnę pieno kokybę, jie bus daug stipresni derantis su pieno supirkėjais, pieno produktų gamintojais”, - sakė L. Antanavičienė.

Sidebar placeholder