Pritarė žvejybos kvotų skyrimo principams

Pritarė žvejybos kvotų skyrimo principams

Seimui bus teikiamas svarstyti Žuvininkystės įstatymo pakeitimo projektas, dėl kurio ilgai vyko įtemptos diskusijos tiek tarp jūrų žvejų, tiek tarp ministerijų.

Vyriausybė trečiadienį pritarė šiam Žemės ūkio ministerijos pateiktam įstatymo pakeitimo projektui.

Projektas nustato žvejybos kvotų skyrimo principus, kai teisė gauti didžiąją dalį kvotų bus skiriama atsižvelgiant į istorinius duomenis apie sugautų žuvų kiekius ir papildomus socialinius ekonominius kriterijus. 5 procentai visų Lietuvai skiriamų kvotų bus pateikta parduoti aukcionu. Žvejybos įmonei skirta teisė į žvejybos kvotas suteiks garantiją 3, o po to 15 metų gauti tą pačią dalį Lietuvos kvotos.

Visos Europos Sąjungos valstybės narės savo žvejybos kvotas skiria pagal istorinius duomenis ir Lietuva kol kas vienintelė suteikia galimybę ateiti į žvejybos verslą naujiems ūkio subjektams ir sudaro sąlygas didesnei konkurencijai tarp žvejų dėl aukcionui pateikiamų žvejybos galimybių. Didžiausia priešprieša, pasak Žemės ūkio ministerijos, buvo dėl aukcionui skiriamos žvejybos kvotų dalies. Keletas institucijų siūlė šią dalį nustatyti gerokai didesnę, tuo tarpu žvejai priešinosi aukcionui.

"Sveikintina, kad Vyriausybė atsižvelgė į žvejybos sektoriaus specifiką ir aukcionu numatė parduoti tik 5 proc. žvejybos kvotų", - pabrėžė žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder